Pistolet Sig Sauer P322 kal. 22LR

  • Kod: SIG P322
  • Producent: Sig Sauer
  • Dostępność: Dostępny (dostępność faktyczna) Dostępny (dostępność faktyczna)
  • szt.
  • 3 400,00 zł
  • Oblicz

Sig Sauer P322

Pamiętacie pistolety bocznego zapłonu Sig Sauera? Tak? Mała niespodzianka - to nie były ich konstrukcje... jedynie je brandowali - co niestety nie wyszło im na dobre. Sig wyciągnął jednak z tej lekcji solidne wnioski. A oto ich efekt. Gorąca nowość Sig Sauer P322 !!!

Sig Sauer P322

Konstrukcja przemyślana pod każdym kątem. To zdecydowanie nie jest zabawka, jakich wiele w tym segmencie. Świetny grip wzorowany na serii X Carry (przy okazji - czekamy aż ten typ zostanie zaadaptowany do P365) - jest po prostu GENIALNY! Wysoko poprowadzony „bobrzy ogon” (beaver tail) i głębokie podcięcie pod kabłąkiem, świetna tekstura i wisienka na torcie - zintegrowany lejek (taki w typie carry, mały, ale w sam raz). Niesamowite jak poprawia on chwyt, jednocześnie przyspieszając wymianę magazynka.

Spust. A nawet dwa! W komplecie otrzymujemy spust prosty oraz drugi, klasyczny, a ich wymiana to kilka sekund bez narzędzi! Na zdjęciu poniżej: po lewej widoczny jest spust płaski, po prawej spust klasyczny.

Spust w Sig Sauer P322

Świetne przyrządy - światłowodowe, z w pełni regulowaną szczerbiną (choć uwaga! Odwrotnie niż zazwyczaj to bywa ;-) Taki żarcik konstrukcyjny ;-) ) Do tego zdejmowana płytka pod kolimator (domyślnie Sig RomeoZero, ale i każdy inny maluszek z takim montażem się zmieści - np. Shield RMSC)

P322

Sig P322 jest w pełni obustronny. Manualny bezpiecznik i zrzut zamka z obu stron. Zrzut magazynka przekładany. Stała, matchowa, precyzyjna lufa. Co ciekawe i nie spotykane w tym segmencie to... dwa magazynki!

Sig Sauer P322 z magazynkami

I to nie byle jakie - nie uwierzycie: 20 nabojowe !!! (ok napiszemy to słownie: dwudziesto nabojowe!). Przy prawidłowym ich załadowaniu (ważne - warto obejrzeć filmik o ładowaniu poniżej) zmieści się nawet 21 sztuk, ale warto pozostawić ten jeden mniej... to ukłon pod dynamikę.

Sig Sauer P322

Ale to nie koniec niespodzianek! W sumie wygląda normalnie... i lufa taka bez gwintu na końcu... Czy aby na pewno...? Jest! Schowany... zakryty. W komplecie adapter - zatem i taka konfiguracja jak poniżej możliwa w standardzie! Do tego pasować będą najnowsze dodatki do Siga, takie jak latarka Foxtrot1X, kolimator RomeoZero i RomeoZero Elite. Do tego kabury od P320 :-) (tu dobrze mieć taką z regulowaną retencją).

Mało? Jest więcej - np. flaga bezpieczeństwa, będąca jednocześnie... zbijakiem. I świetny komentarz Phila Stradera z Sig Sauer - „daliśmy go, bo niektórzy tak wolą, ale zaprojektowaliśmy go do bezpiecznego strzelania na sucho BEZ ZBIJAKA ...”. Tak! Bezpieczne strzelanie „na sucho” bocznym zapłonem w standardzie! A jak strzela się z małego Siga? Celnie! Sprawnie i bez zacięć, praktycznie na każdej amunicji. Oj namiesza ten maluch na rynku, namiesza :-) Bardzo zresztą się z tego cieszymy :-) A Wy?

 

Specyfikacja:

- Kaliber - 22LR

- Przyrządy - światłowodowe, w pełni regulowana szczerbinka

- Gwint na lufie - zakryty, dołączony adapter

- Długość - 178 mm

- Szerokość - 36 mm

- Wysokość - 102 mm

- Linia celowania - 152 mm

- Długość lufy - 4 cale / 102 mm

- Waga - 485 g z magazynkiem

- Szyna - M1913

- Spust - pojedynczego działania (SAO) - wewnętrzny kurek

- Typ spustu - płaski / zakrzywiony (dwa w zestawie)

- Szkielet - polimerowy / metalowy, wzorowany na X Carry, zintegrowany mini lejek, czarny

- Zamek - lekki stop, twarda anodyzowana powłoka, czarny

- Bezpiecznik - obustronny

- Fun factor - no limit...

 

Prawidłowe ładownie magazynka do P322

Strzelanie na sucho z P322

 

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.

Typ broi krótkiej: Pistolet
Kaliber broni: 22LR