Pistolet CZ TS2 Deep Bronze kal. 9x19

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 0474-0722-VJSNABX
  • Producent: Ceska Zbrojovka
  • Dostępność: Dostępny

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 10 080,00 zł brutto
  • szt.
  • 11 200,00 zł / szt.

Ceska Zbrojovka potrafi wykorzystać sukces pistoletu CZ 75 równie dobrze jak Sig Sauer z M17 / P320. Nie powinno to zresztą dziwić CZ 75 to jedna z najlepszych konstrukcji, dzięki której Ceska Zbrojovka mogłaby zyskać jeszcze więcej, gdyby pistolet ten powstał w innym czasie i miejscu. Niestety „blok wschodni” miał wiele wad co skutkowało również brakiem właściwej ochrony patentowej. Niemniej jednak CZ-tka obecnie radzi sobie świetnie i szybko nadrabia zaległości.

W Polsce produkty Ceskiej Zbojovki od lat cieszą się bardzo dużą popularnością. Początkowo wśród myśliwych, a obecnie szalę tą przeważają sportowcy. Udanych sportowych modeli Czesi mieli sporo, jak choćby CZ122, Kadety (zarówno jako pistolety jak i konwersje) czy kultowe już dziś „Shadow-ki”. Trochę niedocenionym był pierwszy model CZ Tactical Sport, choć wpływ na to miała również jego dostępność i wyższa cena. Za to druga odsłona - zaprojektowana na nowo - to zdecydowanie nowa Gwiazda firmy.

Już podstawowa wersja nazywana po prostu CZ TS2 miała chyba wszystko co potrzebne rasowemu sportowcowi. Szybko okazało się, że i tak dobrą jednostkę można zrobić jeszcze lepiej i zarazem ciekawiej - tak powstała CZ TS2 Racing Green. I gdy wydawało się, że ta druga ma już wszystko „naj” - producent uraczył nas prawdziwą ucztą dla wszystkich zmysłów: CZ TS2 Deep Bronze. Rzucający się w oczy kolor, miedziana powłoka cerakote to dopiero początek.

Mam tu jeszcze lepszy spocznik kciuka dłoni wspomagającej (thumbrest) pozwalający jeszcze szybciej wracać na cel, a dzięki większej kontroli nad bronią strzelanie odbywa się bardziej „płasko”. Do tego przeprojektowane manipulatory: zrzut zamka i bezpiecznik. Te same co w Racing Green świetne przyrządy celownicze, za to jeszcze lepszy spust.

Jednak najważniejsze zmiany są niewidoczne, choć... jedną z nich widać po chwili. Chromowana lufa. Dzięki temu mamy jeszcze bardziej smukłą pracę zamka. Do tego lufa posiada bushing - tuleję ustalającą jej położenie. I to co niewidoczne a niezwykle istotne...

Zarówno lufa jak i wszystkie elementy zamka są ręcznie pasowane. Dobrane i dopasowane do siebie w celu uzyskania jak najprecyzyjniejszej pracy całej jednostki. Dzięki temu w CZ TS2 Deep Bronze wszystko jest „Naj”. Najcelniejsza, Najszybsza, Najładniejsza :-) (owszem, naj-droższa też ;-) ) Stworzona by Wygrywać!

 

Specyfikacja:

- Kaliber: 9x19

- Masa: 1350g

- Pojemność magazynka: 20

- Całkowita długość: 225 mm

- Długość lufy: 134 mm

- Spust: single action

- okładziny aluminiowe koloru czarnego

- przyrządy celownicze sportowe, szczerbinka światłowodowa, muszka regulowana typu Target

 

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ broni krótkiej: Pistolet
Optics Ready: Nie
Mechanizm spustowy: kurkowy SA
Szkielet: Metal
Gwint zewn.na końcu lufy: Nie
Rozmiar: Full size
Regulowane przyrządy celownicze: Tak
Rodzaj przyrządów celowniczych: Światłowodowe
Przeznaczenie broni: Dynamika, Rekreacja, Tarczowy
Długość lufy: pow.5 do 6 cali
Kaliber broni: 9x19

Jaki pistolet do dynamiki?

Jaki pistolet do dynamiki?

19-02-2023
Strzelanie dynamiczne zarówno IPSC jak i IDPA, z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę strzelców sportowych. Nie ma się zresztą co...
Co do tarczy? Część 2 - centralny zapłon.

Co do tarczy? Część 2 - centralny zapłon.

08-02-2023
Zapraszamy na drugą część naszych rozważań dotyczących pistoletów do strzelań tarczowych na 25m. Dziś pistolety centralnego zapłonu....
Uwodzący CZeszek czar ;-)

Uwodzący CZeszek czar ;-)

04-09-2022
„O! Piszesz o butach?” pyta żona stojąc w drzwiach. „Nie kochanie o...” - „No chyba nie o jakiejś babce ?!?!” - „Nie, ja o...