Pistolet CZ TS2 Tactical Sport kal. 9x19

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 0474-0711-SJFNABX
 • Producent: Ceska Zbrojovka
 • Dostępność: Brak

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 6 030,00 zł brutto
 • szt.
 • 6 700,00 zł / szt.
 • Niedostępny

Ceska Zbrojovka potrafi wykorzystać sukces pistoletu CZ 75 równie dobrze jak Sig Sauer z M17 / P320. Nie powinno to zresztą dziwić CZ 75 to jedna z najlepszych konstrukcji, dzięki której Ceska Zbrojovka mogłaby zyskać jeszcze więcej, gdyby pistolet ten powstał w innym czasie i miejscu. Niestety „blok wschodni” miał wiele wad co skutkowało również brakiem właściwej ochrony patentowej. Niemniej jednak CZ-tka obecnie radzi sobie świetnie i szybko nadrabia zaległości.

W Polsce produkty Ceskiej Zbrojovki od lat cieszą się bardzo dużą popularnością. Początkowo wśród myśliwych, a obecnie szalę tą przeważają sportowcy. Udanych sportowych modeli Czesi mieli sporo, jak choćby CZ122, Kadety (zarówno jako pistolety jak i konwersje) czy kultowe już dziś „Shadow-ki”. Trochę niedocenionym był pierwszy model CZ Tactical Sport, choć wpływ na to miała również jego dostępność i wyższa cena. Za to druga odsłona - zaprojektowana na nowo - to zdecydowanie nowa Gwiazda firmy.

Już podstawowa - prezentowana tutaj wersja, nazwana CZ TS 2, robi wrażenie. Świetny projekt, zarówno wyraźnie nawiązujący do wcześniejszych modeli, ale też tchnący nowością, doskonała jakość wykonania i użytych materiałów, robią duże wrażenie.

W wersji - było, nie było podstawowej - otrzymujemy przeprojektowany zamek z wyraźnymi nacięciami z przodu jak i z tyłu (przednie w stosunku do pierwszej generacji przesunięte są ku przodowi, co ułatwia sprawdzenie lub przeładowanie przodem, nawet przy zamontowanym thumbreście - spoczniku kciuka dłoni wspomagającej).

Do tego świetne przyrządy celownicze, eleganckie a zarazem świetnie „trzymające” okładziny chwytu wraz z radełkowanymi nacięciami na samym chwycie z wysoko wciętym i długim „bobrzym ogonem” (beavertail) oraz powiększonym podcięciem pod kabłąkiem spustowym, zapewniają bardzo pewny i mocny chwyt. Do tego mamy rewelacyjny spust (prosty, polimerowy) i matchową lufę, osadzoną...

... w zamku prowadzonym wewnątrz szkieletu na całej jego długości. Wszystkie te elementy przekładają się na wysoką celność broni. Jej masa i przesunięty środek ciężkości zapewniają zaś mniejszy podrzut oraz szybszy powrót na cel.

Zatem już w podstawowej wersji otrzymujemy rasowego sportowca do konkurencji dynamicznych, jak i bardzo przyzwoitą broń do strzelań tarczowych. Do tego jest też... piękna - ale cóż, to w końcu słowiańska uroda - nie ma innego wyjścia ;-)

 

Specyfikacja:

- Kaliber: 9x19

- Masa: 1350g

- Pojemność magazynka: 20

- Całkowita długość: 225 mm

- Długość lufy: 134 mm

- Spust: single action

- okładziny aluminiowe

- przyrządy celownicze stałe

 

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ broni krótkiej: Pistolet
Optics Ready: Nie
Mechanizm spustowy: kurkowy SA
Szkielet: Metal
Gwint na końcu lufy: Nie
Rozmiar: Full size
Regulowane przyrządy celownicze: Nie
Rodzaj przyrządów celowniczych: Światłowodowe
Przeznaczenie broni: Dynamika, Rekreacja, Tarczowy
Długość lufy: pow.5 do 6 cali
Kaliber broni: 9x19

Jaki pistolet do dynamiki?

Jaki pistolet do dynamiki?

19-02-2023
Strzelanie dynamiczne zarówno IPSC jak i IDPA, z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę strzelców sportowych. Nie ma się zresztą co...
Co do tarczy? Część 2 - centralny zapłon.

Co do tarczy? Część 2 - centralny zapłon.

08-02-2023
Zapraszamy na drugą część naszych rozważań dotyczących pistoletów do strzelań tarczowych na 25m. Dziś pistolety centralnego zapłonu....
Uwodzący CZeszek czar ;-)

Uwodzący CZeszek czar ;-)

04-09-2022
„O! Piszesz o butach?” pyta żona stojąc w drzwiach. „Nie kochanie o...” - „No chyba nie o jakiejś babce ?!?!” - „Nie, ja o...