Pistolet Sig Sauer P320 SPECTRE COMP kal. 9x19

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: SIG P320V003
  • Producent: Sig Sauer
  • Dostępność: Brak

  • Historia ceny
  • szt.
  • 12 100,00 zł
  • Niedostępny

Sig Sauer P320 Spectre Comp

Pomału zaczyna nam brakować słów zachwytu nad kolejnymi wariantami modelu P320... opadniętej szczęki po każdej następnej premierze nie warto nawet podnosić z podłogi. Uchroni ją to przed kolejnym solidnym i szybkim kontaktem z twardym podłożem... ;-) Nie inaczej jest tym razem: wykorzystując pomysły z P320 XFive Legion oraz z prezentowanych już wcześniej modeli serii Spectre, powstało w Sig Custom Works to cudeńko...

Sig Sauer P320 Spectre Comp. Sportowiec z kłującym w oczy designem. Obok niego po prostu nie da się przejść obojętnie. Przeprojektowany od nowa zamek serii Spectre - z wycięciami odciążającymi w przedniej części, ciekawie wykonanymi nacięciami z przodu, przechodzącymi płynnie w nacięcia z tyłu, wycięcie pod kolimator, maskowane płytką, świetne, stalowe przyrządy celownicze X_RAY3 Dzień / Noc z kapsułkami trytu. Do tego lufa i spust pokryte twardą i trwałą złotą powłoką TiN (Titanium Nitron), dodają swoistego uroku, który jest zarazem subtelny jak i rzucający się w oczy. Tym połączeniem osiągnięto niesamowity efekt wizualny.

Spust - najlepszy z serii X, czyli płaski, szkieletowy (o 30% mniejsza siła potrzebna do przełamania, które następuje równo pod kątem 90 stopni). Chywt (grip) - wzięty z X-Five Legion, czyli TXP (Tungsten X Grip) - polimer zmieszany z wolframem, rewelacyjne połączenie dające ciężar stalowego szkieletu, połączony z odczuciem sprężystości polimeru. W wersji Spectre posiada teksturę LXP (Laser X Grip) - wzór nacinany laserowo. Do tego świetny sportowy lejek (z możliwością demontażu) i dwa, 21 nabojowe stalowe magazynki.

Dodanie kompensatora spowodowało redukcję podrzutu o ok 30% w stosunku do wersji P320 XFive Legion, który już charakteryzował się płaską pracą po strzale. Tu jest jeszcze lepiej. Broń jeszcze szybciej wraca na cel, co pozwala na szybsze oddanie, kolejnego, precyzyjnego strzału. Precyzji sprzyja również ciężar jednostki (1,15 kg), meczowa lufa i jak już wspomnieliśmy - świetny spust.

Sig Sauer modelem P320 Spectre Comp stworzył świetnego sportowca z niesamowitym designem. Jeśli dodamy do tego wszystkie pozostałe możliwości modułowego Siga, które ten ulepszony model nadal posiada, jak np. łatwość dalszej rozbudowy (choćby o spocznik palca ręki wspierającej, zwany thumbrest lub gas pedal) czy też możliwość montażu bez dodatkowych płytek, od razu w wycięciu zamka kolimatorów SIg Sauer Romeo 1 Pro lub Leupold Deltapoint Pro, latarek laserów itp. - to otrzymamy ultra nowoczesną i precyzyjną broń.

Bardzo dobre przyrządy celownicze, które otrzymujemy w standardzie, nadal zostają na zamku po montażu kolimatora. Co prawda w tym wypadku nie ma możliwości ich używania, ale też nie ma większego problemu z ich wymianą na przyrządy wyższe, zaprojektowane początkowo pod tłumik dźwięku, które jednak z powodzeniem możemy wykorzystać do współpracy z kolimatorem. Zresztą kolimator Sig Romeo 1 Pro ma z tyłu nacięcia zastępujące szczerbiną i w takim wypadku wystarcza zmiana muszki, o ile chcemy mieć zapasowe przyrządy przy zamontowanej optoelektronice.

Równocześnie z prezentacją modelu Sig Sauer P320 Spectre Comp, ukazały się zdjęcia kolejnego modelu z serii Spectre (dostępnego już w USA, i mamy nadzieję, że niebawem również w Polsce) czyli P365XL Spectre Comp. Ten wielki mały przebój Sig Sauera (tzn. wielki przebój w małym ciele ;-) ) z ciekawiej „wmontowanym” kompensatorem i stylistyką serii Spectre będzie nie lada gratką dla kolekcjonerów i wielbicieli marki.

Znacie tego pana? Tak - to Taran Butler, wielokrotny mistrz konkurencji dynamicznych, założyciel i instruktor Teamu Taran Tactical. To on szkolił Keanu Reeves’a oraz Hally Berry do genialnie przez nich zagranych ról w kolejnych częściach Johna Wicka. Jak widzicie testował on również SIg Sauera P320 Spectre Comp. A wcześniej również karabin Sig Sauera. Chodzą słuchy, że broń Sig Sauera pojawi się w kolejnej odsłonie kultowego już cyklu. Czekamy zatem z utęsknieniem na premierę...

 

Specyfikacja:

- kaliber: 9x19 mm

- magazynek: stalowy, 21 nabojowy, 2 sztuki w komplecie

- przyrządy celownicze: X-RAY3 Dzień / Noc z kapsułkami trytu, wycięcie pod kolimator

- gwint na końcu lufy: tak, z kompensatorem odrzutu w standardzie

- długość: 216 mm

- szerokość: 41 mm

- wysokość: 147 mm

- długość linii celowania: 165 mm

- długość lufy: 4,6 cala / 117 mm (4,9 cala z częścią gwintowaną)

- lufa: stal węglowa ze złotą powłoką TiN (Titanium Nitron)

- waga: 1,19 kg

- szyna: M1913

- mechanizm: bijnikowy

- spust: płaski, szkieletowy, serii X ze złotą powłoką TiN (Titanium Nitron)

- chwyt: średni serii TXP (Tungsten X Grip) - polimerowo-wolframowy, wykończenie Spectre, z laserową teksturą LXG (Laser X Grip), szary

- lejek: w komplecie sportowy, demontowalny

- zamek: stal nierdzewna z czarną powłoką Nitron, wycięcia w przedniej części, stylizacja serii Spectre Model z fabrycznego działu tuningu Sig Custom Works (grawerowane logo na zamku)

 

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ broni krótkiej: Pistolet
Optics Ready: Tak
Mechanizm spustowy: bijnikowy
Szkielet: Polimer
Gwint zewn.na końcu lufy: Tak z kompensatorem
Rozmiar: Full size
Regulowane przyrządy celownicze: Nie
Rodzaj przyrządów celowniczych: Trytowe
Przeznaczenie broni: Dynamika, Rekreacja
Długość lufy: pow.4 do 5 cali
Kaliber broni: 9x19

Jaki pistolet do dynamiki?

Jaki pistolet do dynamiki?

19-02-2023
Strzelanie dynamiczne zarówno IPSC jak i IDPA, z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę strzelców sportowych. Nie ma się zresztą co...