Luneta Delta Optical Stryker HD 5-50x56 SFP DLS-1

  • Kod: DEL DO-2504
  • Producent: Delta Optical
  • Dostępność: Dostępny (dostępność faktyczna) Dostępny (dostępność faktyczna)

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 7 199,00 zł brutto
  • szt.
  • 7 199,00 zł / szt.

W 2022 roku rodzimy producent optyki, marka Delta Optical wprowadziła do swojej oferty serię lunet STRYKER HD dedykowaną do strzelectwa dalekodystansowego. Jedną z nich jest Delta Optical Stryker HD 5-50x56 SFP DLS-1. Wychodząc na przeciw strzelcom, ceniącym sobie wygodne przeliczanie korekt na wiatr i elewację, luneta ta została wyposażona w siatkę celowniczą DLS-1 wyskalowaną w mili radianach, posiada ona spory zoom od 5 do 50, oraz najwyższej klasy soczewki ED zamknięte w solidnym, aluminiowym tubusie o średnicy 34mm.

Delta Optical Stryker HD 5-50x56 SFP DLS-1

Kolejnym udogodnieniem, dla strzelających i kręcących bębnami lunety w górę i w dół w czasie strzelań na różnych dystansach, jest funkcja ZeroLock. Funkcja ta pozwala na założenie blokady dla pokrętła regulacji krzyża elewacji dla określonej wartości wybranej przez użytkownika. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy pamiętać ile razy przekręciliśmy nasz bęben, gdyż za każdym razem blokada będzie na stałej dla nas wartości, do której to bardzo szybko możemy zawsze powrócić.

Delta Optical Stryker HD 5-50x56 SFP DLS-1

Regulacji paralaksy w tej lunecie jest już od 10m aż do nieskończoności, jak deklaruje producent transmisja światła osiąga 98% dla pojedynczej warstwy oraz 92% dla całej lunety. Duży okular zapewnia bardzo komfortową obserwację. Tubus odporny na wodę i mgłę został wypełniony azotem, a dodatkowo pozwala na regulację siatki celowniczej do 300 cm w pionie.

Delta Optical Stryker HD 5-50x56 SFP DLS-1

Luneta oprócz prezentowanej na tej karcie siatki dostępna jest również z dwoma innymi siatkami: DLS-2 i DLS-3. Siatki te stanowią kwintesencję precyzji oraz użyteczności, obie zostały wyskalowane w MOA. Siatki są umieszczone w drugim planie optycznym lunety i mają podświetlany centralny punkt. Powiększenie bazowe wynosi 40x. Przedmiotowa siatka DLS-1 została wyskalowana w miliradianach (Mil) wygodnych do przeliczenia na jednostki metryczne (1Mil = 10cm na 100m) i korespondują z klikami lunety - 1 klik to 0.05 Mil (5mm). 

Delta Optical Stryker HD 5-50x56 SFP DLS-1

Delta Optical Stryker HD to seria lunet dedykowana do strzelectwa dalekodystansowego, cechująca się zastosowaniem soczewek ED, dzięki którym luneta zapewnia doskonałą jakość obrazu. Szkła ED (Extra Low Dispersion) o niskiej dyspersji, rozpraszają światło znacząco mniej, niżeli zwykłe soczewki i zmniejszają też aberrację chromatyczną. Co to oznacza dla strzelca? Mianowicie tyle, że patrząc przez lunetę na tarczę obraz będzie ostrzejszy i pozbawiony rozmyć na granicach kolorów - białej tarczy i tła. Pionierem stosującym jako pierwszy szkła ED w swoich lunetach była marka March Scopes, tak więc zastosowanie szkieł ED w lunetach Stryker HD to gwarancja doskonałej jakości obrazu. Seria lunet Delta Optical Stryker HD cechuje się również wysoką transmisję światła, zastosowaniem specjalnych powłok antyrefleksyjnych i oczywiście podświetlanym centralnym punktem pozwalającym na oddawanie strzałów w warunkach słabszego oświetlenia. Dodatkowym argumentem zachęcającym do wyboru tejże lunety jest fakt, iż zostały one wyprodukowane w Japonii.

Stryker HD

Na chwilę pisania tego opisu seria Delta Optical Stryker HD składa się z poniższych lunet z różnymi siatkami:

- Luneta celownicza Delta Stryker HD 4,5-30x56 FFP (LRD-1P / DLR-1 / LRD-1T) 2022

- Luneta celownicza Delta Stryker HD 5-50x56 SFP (DLS-1 / DLS-2 / DLS-3) 2022

Naszym zdaniem seria lunet Delta Optical Stryker HD to bardzo udane produkty gwarantujące bardzo dobrą jakość za rozsądną cenę, zdecydowanie godne polecenia strzelcom szukającym szkła na długie dystanse.

 

Specyfikacja:

- Seria lunety: Stryker HD

- Typ siatki celowniczej: DLS-1

- Pozycja siatki: Druga płaszczyzna ogniskowa (SFP)

- Minimalne powiększenie: 5 x

- Podświetlenie siatki: Tak

- Maksymalne powiększenie: 50 x

- Zakres regulacji krzyża (Pion/Poziom): 30 / 15 mrad

- Średnica obiektywu: 56 mm

- Pojedynczy klik regulacji krzyża (mrad): 0,05 mrad

- Źrenica wyjściowa: 11,2 - 1,12 mm

- Odległość od oka: 89 - 100 mm

- Regulacja paralaksy: Side focus (10 m - ∞)

- Liniowe pole widzenia na 100 m: 7,1 - 0,7 m

- Tubus: 34 mm (1 część)

- Kątowe pole widzenia: 4,04 - 0,41°

- Długość: 398 mm

- Sprawność zmierzchowa: 16,73 - 52,92

- Waga: 1100 g

- Wodoszczelność: 0,3 kg/cm2

- Wypełnienie azotem: Tak

- Temperatura pracy: -20 / 71 °C

- Powiększenie: 5 – 50 x

- Charakterystyczne cechy: ZeroLock

- Okres gwarancji: 120 mies.

- Wyposażenie: bateria, osłona przeciwsłoneczna na obiektyw, zakrywka na okular i obiektyw

Średnica obiektywu: 56 mm
Powiększenie lunety: 5 - 50 x
Średnica tubusa: 34 mm
Pozycja siatki: 2-gi plan
Skalowanie krzyża: MRAD
Pasjonaci - Pasjonatom - Delta Optical

Pasjonaci - Pasjonatom - Delta Optical

20-05-2023
Niewiele jest polskich producentów z branż związanych ze strzelectwem cywilnym, znanych i cenionych za naszą granicą. Generalnie - niestety -...
Optyka celownicza. Część 2 - siatki celownicze

Optyka celownicza. Część 2 - siatki celownicze

16-04-2023
Zapraszamy do drugiej części naszych rozważań dotyczących optyki celowniczej. Dziś postaramy się przybliżyć Wam temat siatek celowniczych,...
Optyka celownicza. Część 1 - lunety celownicze

Optyka celownicza. Część 1 - lunety celownicze

06-04-2023
Nic tak nie cieszy twórcy, jak grono odbiorców, a w przypadku bloga - czytelników :-) O tym, że czytacie nasze blogi, świadczą rozmowy z Wami...