Okulary Wiley X Detection clear / yellow / orange / purple / copper, czarne matowe oprawki

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: WILEYX 1205
  • Producent: Wiley X
  • Dostępność: Dostępny

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 1 219,00 zł brutto
  • szt.
  • 1 169,00 zł

Okulary Wiley X Detection z pięcioma wymiennymi szkłami w kolorach: jasne, żółte, pomarańczowe, fioletowe oraz miedziane z czarnymi matowymi oprawkami.

Wiley X Detection to fenomenalna ochrona w każdych warunkach. Niezależnie od tego, czy jesteś na polowaniu, czy na strzelnicy, WX DETECTION zapewnia wyjątkową ochronę i tak wygodne dopasowanie, że zapomnisz, że je nosisz. Certyfikowany system soczewek umożliwia ich szybką wymianę, dzięki czemu można dostosować się do różnych warunków oświetleniowych. Model ten ma regulowany nosek i jest wyposażony w elastyczny, dopasowany do kształtu druciany rdzeń, gumowe zauszniki, które pełnią funkcję elastycznego przedłużenia owiniętej oprawki, utrzymując soczewki w bezpiecznej pozycji. WX DETECTION zapewnia długotrwały komfort i niezakłócony widok.

 

Cechy okularów:

- 5 kolorów szkieł pozwala dobrać odpowiednio okulary do panujących warunków

- nietłukące soczewki z poliwęglanu Selenite

- zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB

- powłoka T-Shell jest odporna na zarysowania

- modułowa konstrukcja okularów zapewnia szybką wymianę szkieł

- elastyczne zauszniki wykończone gumą zapewniają komfort podczas noszenia

- regulowany nosek

 

Jasne soczewki (clear); zapewniają maksymalną przepuszczalność światła, dzięki czemu widzimy kolory w sposób naturalny. Jasne soczewki będą idealne na mglistą lub pochmurną pogodę, a także w warunkach zmierzchu / świtu i do użytku w pomieszczeniach. Świetnie nadają się do polowań we wczesnych godzinach porannych czy też uprawiania sportów halowych. Zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB. Transmisja światła na poziomie 89%.

Żółte soczewki (pale yellow); filtrują niebieskie światło (HEV), które może powodować odblaski, i poprawiają kontrast w warunkach słabego oświetlenia, mgły lub zachmurzenia, dzięki czemu są idealne do polowań w warunkach słabej widoczności czy to o zmierzchy czy też o świcie. . Dodatkowo idealnie nadają się do biegania, jazdy na rowerze lub jazdy na nartach. Zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB. Transmisja światła na poziomie 82%.

Pomarańczowe soczewki (orange); są rewelacyjne jeśli chodzi o wyostrzanie kontrastu, tłumią zielone kolory, dzięki czemu doskonale sprawdzają się na wybiegu lub na polowaniu. Dzięki tym soczewkom zapewniasz optymalne widzenie, gdy są używane w warunkach średniego i słabego oświetlenia. Zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB. Transmisja światła na poziomie 55%.

Fioletowe soczewki (purple); najlepiej sprawdzają się w warunkach średniego i słabego oświetlenia. Soczewka ta wyostrza kontrast i rozjaśnia cele, ponieważ zielony kolor jest maksymalnie stłumiony, co czyni je idealnymi na strzelnice lub wszelkiego rodzaju polowania. Zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB. Transmisja światła na poziomie 40%.

Miedziane soczewki (copper); zapewniają doskonałą wyrazistość obrazu w jasnym słońcu, wzmacniają kontrast, sprawiając, że np. pomarańczowe rzutki wyglądają wyraźniej. Zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB. Transmisja światła na poziomie 14%.

 

Funkcjonalność okularów:

 

Produkt certyfikowany i testowany zgodnie z Europejską normą EN.166 (F), która to zapewnia nas, iż okulary spełniają podstawowe normy techniczne dla ochrony oczu i że są o okulary ochronne.

 

Spełnia lub przekracza normy (USA) ANSI Z87.1 które to określają, iż soczewka musi pozostać w ramce i nie może się stłuc po uderzeniu stalowej kulki o  średnicy 6,35mm wystrzelonej z prędkością 164,6 km/h.

 

Odporna na zarysowania powłoka chroni okulary przez uszkodzeniami i przedłuża żywotność.

 

Powłoka Anti-fog zapobiega zaparowywaniu soczewek przy dużej wilgotności i zmianach temperatur.

 Po pierwsze: Bezpiecznie!

Po pierwsze: Bezpiecznie!

16-06-2022
Jak mawiał pewien instruktor strzelectwa: „jak kulka wyleci, to już jej z powrotem do lufy nie cofniesz...”. Logiczne. Proste. A czy zawsze...
Wada wzroku a strzelectwo.

Wada wzroku a strzelectwo.

09-06-2022
Dziś kilka słów o wadach wzroku. Jak wszyscy doskonale wiemy okulary ochronne na strzelnicy to rzecz niezbędna. Część z nas, strzelców...