Pistolet Walther GSP 500 Classic kal. 22LR

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: WALTHER 2840341M
 • Producent: Walther
 • Dostępność: Brak

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 14 900,00 zł brutto
 • szt.
 • 14 370,00 zł
 • Niedostępny

Carl Walther GmbH Sportwaffen - znany jako firma Walther to niemiecki producent broni palnej i pneumatycznej. Firma założona przez Carla Walthera w 1886 roku w Niemczech znana jest z produkcji pistoletów serii PP (Polizepistole - pistolet policyjny), będący na wyposażeniu różnych służb mundurowych, w tym również polskiej policji. Walther PP produkowany jest również na licencji w Fabryce Broni Radom.

Pistolet Walther GSP 500 Classic kal. 22LR

Mniejszą odmianą Walthera PP jest Walther PPK - przygotowany na potrzeby policji kryminalnej. Jednostka ta zyskała rozgłos dzięki serii filmów z Jamesem Bondem. Była to bowiem ulubiona broń agenta Jej Królewskiej Mości. Od 1966 roku firma Walther skupia się na sektorze sportowym. Spory sukces firma odniosła właśnie dzięki doskonałym pistoletom sportowym: Walther GSP (pistolet sportowy do użytku standardowego), OSP (do konkurencji pistoletu szybkostrzelnego) czy też precyzyjny SSP, który powstał po zmianie przepisów ISSF w strzelaniu szybkostrzelnym na 25 metrów (mającej na celu m.in. używanie jednego rodzaju broni również do konkurencji pistoletu standardowego).

Pistolet Walther GSP 500 Classic kal. 22LR

Walther GSP 500 to najnowsza odmiana zaawansowanej, wyczynowej broni sportowej niemieckiego producenta. Występuje w dwóch kalibrach: .22 LR (bocznego zapłonu) oraz .32 S&W (centralnego zapłonu), przy czym dostępne są zarówno całe jednostki w danym kalibrze, jak i zestawy konwersacyjne, umożliwiające dokupienie jedynie konwersji np. centralnego zapłonu do posiadanej jednostki bocznego zapłonu. A dzięki szybkiej i łatwej zmianie kalibrów, możliwej do przeprowadzenia nawet podczas zawodów, dużo mniejszym kosztem możemy posiadać broń do strzelań w dwóch konkurencjach.

Pistolet Walther GSP 500 Classic kal. 22LR

Bardzo istotnym elementem takiego zabiegu (oczywiście oprócz niższej ceny niż przy zakupie dwóch jednostek) jest możliwość strzelania z broni posiadających te same ustawienia chwytu (kąt, wysokość półki, odległość od spustu) jak i dokładnie tego samego systemu spustowego (siła, droga, odległość), co przekłada się na osiąganie lepszych wyników na tarczy.

Pistolet Walther GSP 500 Classic kal. 22LR

W nowym modelu praktycznie wszystko zostało przeprojektowane, aby zwiększyć możliwości broni w każdym jej aspekcie. Konstrukcja GSP500 jest zgodna z dokładnymi specyfikacjami docelowymi pod względem masy całkowitej, środka ciężkości, rozkładu masy i wyważenia broni. Można ją indywidualnie regulować, za pomocą różnych ciężarków. Środek ciężkości GSP500 został umieszczony na komorze magazynka w celu równomiernego rozłożenia masy. Cztery sprężynowe obciążniki wolframowe po 20 g każdy i kolejne 4 wolframowe obciążniki (kaliber .22) w podstawie muszki pozwalają na dokładne - dostrajanie równowagi.

Pistolet Walther GSP 500 Classic kal. 22LR

Spust Walther GSP500 jest regulowany w każdym z aspektów jego pracy. Mamy tu regulację skoku pierwszego i drugiego stopnia oporu, regulację ciężaru każdego ze stopni, regulację położenia buta spustu, długości naciągu, drogi, ogranicznika, siły nacisku - wszystko po to, aby zapewnić maksymalną precyzję strzału. Było nie było to nowy model topowy, który zastępuje nie mniej kultowych poprzedników. A to zobowiązuje.

Pistolet Walther GSP 500 Classic kal. 22LR

 

Specyfikacja:

- kaliber: .22LR

- długość lufy: 123 mm

- długość całkowita: 300 mm

- długość linii celowania: 220 mm

- wysokość: 140 mm

- Szerokość: 50 mm

- waga: 1040 g

- pojemność magazynka: 6 sztuk amunicji

- ciężar spustu: 1000 g (regulowany do 1360 g)

 

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ broni krótkiej: Pistolet
Optics Ready: Nie
Mechanizm spustowy: kurkowy SA
Szkielet: Metal
Gwint zewn.na końcu lufy: Nie
Rozmiar: Full size
Regulowane przyrządy celownicze: Tak
Rodzaj przyrządów celowniczych: Klasyczne
Przeznaczenie broni: Rekreacja, Tarczowy
Długość lufy: pow.4 do 5 cali
Kaliber broni: 22LR