Pistolet Sig Sauer P320 Compact RXZP kal. 9x19

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 320C-9-B-RXZP
  • Producent: Sig Sauer
  • Dostępność: Dostępny

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 5 400,00 zł brutto
  • szt.
  • 6 000,00 zł

Przepustka do zbrojeniowego raju ;-) czyli wygranie konkursu XM17 MHS na broń krótką dla armii USA, pozwoliło firmie Sig Sauer rozwinąć skrzydła na całego. I żagle. A patrząc na działania ich marketingu i pojawianie się co rusz nowych modeli, to rozwinęli wszystko co się dało ;-) Do tego zwijać nie mają zamiaru :-) Obecnie flagowcem broni krótkiej Sig Sauera jest model P320. O jego wielu zaletach, wariantach i dodatkach pisaliśmy w dwóch odcinkach naszego blogu (część 1; część 2). Jeśli jeszcze ich nie czytaliście to serdecznie zapraszamy do lektury.

Na rynek cywilny jako pierwsza wersja wojskowego M17 debiutowała jednostka Sig Sauer P320 Full Size. Jest to nowoczesny, modułowy pistolet pełnowymiarowy (full size) - mówiąc krótko: duży. Z dużą ilością zalet. Największą zdecydowanie jest jego modułowość, oparta o wymienny zespół spustowy FCU (Fire Control Unit). Choć właściwie to de facto szkielet pistoletu. Kompletny system spustu, z prowadnicami zamka, zabezpieczeniami (w niektórych wersjach również manualnymi) i częścią aktywującą mechanizm bijnikowy.

Pistolet Sig Sauer P320 Compact RXZP

W USA tylko moduł FCU jest numerowany jako istotna część broni. W Polsce przepisy są ciut odmienne i częściami istotnymi jest również zamek, mechanizm bijnikowy oraz lufa z komorą nabojową. Jednak tak samo jak w USA nie jest nią chwyt. Tak - polimerowy dół pistoletu to nie jest szkielet - to wymienny chwyt, Łatwo, szybko i w większości wypadków również stosunkowo tanio. To kolejny plus modułowości P320. Wersja Full Size ma standardowo największy chwyt, z pełną osłoną przeciwpyłową (full dust cover) oraz chwytem mieszczącym magazynki 17-sto nabojowe (lub większe, np. na 21 szt. amunicji).

Pistolet Sig Sauer P320 Compact RXZP

Równolegle z wersją P320 Full Size, na rynku pojawiła się wersja Sig Sauer P320 Compact. Compact posiada krótszą lufą, a co za tym idzie krótszy zamek, oraz chwyt typu compact, z odpowiednio skróconą do zamku osłoną przeciwpyłową i krótszym chwytem mieszczącym standardowo magazynek 15-sto nabojowy (lub podobnie jak w wersji większej, 17-sto lub 21-no nabojowe magazynki). Dzięki standardowej szynie akcesoryjnej M1913 zarówno Sig Sauer P320 Compact jak i Full Size mają możliwość instalowania różnego rodzaju dodatków, jak np. latarki czy wskaźniki laserowe. Firma Sig Sauer oferuje oczywiście własne rozwiązania jak np. serię latarek Foxtrot czy wskaźników laserowych Lima, ale możemy (dzięki standardowej szynie) montować akcesoria innych producentów. To niewątpliwie kolejny atut, ale i niejako już standard nowoczesnych pistoletów.

Pistolet Sig Sauer P320 Compact RXZP

W nowoczesnym pistolecie, jakim bez najmniejszej wątpliwości jest Sig Sauer P320, nie mogło zabraknąć wersji z optoelektroniką. I tu Sig Sauer oferuje nam swojego flagowca w wersji RXZP czyli P320 w komplecie z kolimatorem Romeo Zero Pro z plamką o wielkości 3 MOA. Bingo. W pakiecie taniej niżeli osobno, na pewno ucieszy to fanów marki Sig Sauer

Pistolet Sig Sauer P320 Compact RXZP

W zestawie oczywiście otrzymujemy wyższe przyrządy celownicze. Jak wszystkie montowane w pistoletach Sig Sauer są one stalowe. Jest to tzw. wersja „pod tłumik”, pierwotnie zaprojektowane do użytkowania z pistoletami wyposażonymi w gwint na końcu lufy i montowanych na nim tłumikach. W tym przypadku jak już mamy w pakiecie zamontowany kolimator to służą one jako zapasowe przyrządy, a dzięki ich większej wysokości, można je używać w tzw. co-witness bez potrzeby demontażu kolimatora (np. w przypadku jego uszkodzenia lub wyczerpania baterii).

Pistolet Sig Sauer P320 Compact RXZP

Prezentowany model Sig Sauer P320 Compact RXZP jak i wszystkie pozostałe modele pistoletów P320, posiadają modułowy grip (chwyt). Jak już wspominaliśmy nie jest on istotną częścią broni i bez problemu może być kupowany nawet przez internet). Dzięki temu możemy kupić jeden pistolet (i stracić jedną promesę) a kupując inne gripy (np w innym kolorze czy typie) zyskujemy odmieniony wygląd, ale też i często zwiększoną funkcjonalność (np. modele serii X, AXG czy też TXG posiadają możliwość montażu lejków, co zwiększa szybkość wymiany magazynków jak i ergonomię chwytu broni). Oprócz chwytów fabrycznych możemy nabyć chwyty innych firm.

 

Specyfikacja:

- kaliber: 9x19 mm

- magazynek: stalowy 15-sto nabojowy, 2 szt w komplecie

- przyrządy celownicze: stalowe, 3 kropki, kontrastowe

- długość: 183 mm

- szerokość: 36 mm

- wysokość: 135 mm

- długość lufy: 3.9 cala / 99 mm

- długość linii celowania: 147 mm

- waga: 731 g

- szyna: M1913

- mechanizm: bijnikowy

- spust: standardowy, zakrzywiony

- chwyt: modułowy, polimerowy, rozmiar średni (inne w opcji)

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ broni krótkiej: Pistolet
Optics Ready: Tak z kolimatorem
Mechanizm spustowy: bijnikowy
Szkielet: Polimer
Gwint zewn.na końcu lufy: Nie
Rozmiar: Compact
Regulowane przyrządy celownicze: Nie
Rodzaj przyrządów celowniczych: Klasyczne
Przeznaczenie broni: Dynamika, Noszenie, Rekreacja, Służbowy
Długość lufy: pow.3 do 4 cali
Kaliber broni: 9x19