Pistolet KelTec P17 kal. 22LR FDE

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: KT-P17BBLK FDE
 • Producent: KelTec
 • Dostępność: Brak

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 1 415,00 zł brutto
 • szt.
 • 1 450,00 zł
 • Niedostępny

„Istniejemy dla bezpieczeństwa Twojego świata” - tymi słowami wita swoich klientów amerykańska firma Kel Tec. Założona w 1991 roku przez George Kellgrena cel swój osiąga dzięki nieustającym innowacjom. Choć zapewne słyszeliście to już nie raz, to w przypadku tej firmy, innowacyjność produktów to nie jedyni pusty slogan - jest ona widoczna gołym okiem w każdym produkcie Kel Tec. Od karabinka PCC Sub 2000 (o którym możecie przeczytać w naszym blogu - Akrobata - KelTec Sub2000), przez niezwykłe strzelby czy równie innowacyjne karabiny.

Pistolet Kel-Tec P17

Inną z cech kojarzonych z firmą KelTec jest wyjątkowo niska cena, jak na innowacyjny, ciekawy i dobrze wykonany produkt. Tak jest i z pistoletem KelTec P17, oferującym za bardzo umiarkowaną cenę, ciekawą, celną broń bocznego zapłonu z aż trzema, 16-nabojowymi magazynkami w komplecie. Znając specyfikę nazewnictwa amerykańskiej firmy, łatwo odgadnąć, że nazwa P17 to P jak pistolet, a 17-tka to liczba amunicji zasilającej broń. Zaraz, zaraz - przecież pisaliśmy o 16-nabojowych magazynkach, skąd więc 17-tka w nazwie? W zasadzie wszystko się zgadza, mamy broń 16+1 nabojową. 16 pestek w magazynku +1 w komorze...

Pistolet Kel-Tec P17

Mamy więc rozszyfrowaną nazwę? A co jeszcze się za nią kryje? Całkiem sporo - mamy zgrabną, małą jednostkę o dobrze dobranym kącie i teksturze chwytu, ze stałą lufą, co jest dość typowym w segmencie pistoletów bocznego zapłonu, rozwiązaniem, niezły spust i całkiem porządne przyrządy celownicze, ze światłowodową muszką i regulowaną szczerbinką. Pistolet ważący nieco ponad 300 g i długości równej typowemu banknotowi, posiada gwint na końcu lufy umożliwiający montaż dowolnego urządzenia wylotowego, np. kompensatora.

Pistolet Kel-Tec P17

Dolna szyna akcesoryjna ułatwia montaż latarki lub celownika laserowego. Do tego obustronny bezpiecznik manualny i dość lekkie przeładowanie broni, pozwala na użycie pistoletu KelTec P17 jako sympatycznego narzędzia do szkolenia podstawowego, nawet dla osób o niewielkiej sile, co w przypadku wielu pistoletów jest problemem, szczególnie dla początkujących strzelców.

Pistolet Kel-Tec P17

Jednym słowem to idealne narzędzie treningowe, dla strzelców nie dysponujących dużym budżetem. Pozwala na zapoznanie z działaniem broni, obycia z jego obsługą. Sprawdza się przy treningu tarczowym, a dzięki aż trzem magazynkom również do poznania podstaw strzelań dynamicznych, po dokupieniu odpowiedniej kabury i ładownic. Do tego zdecydowanie czaruje swoim wyglądem. Warto uszykować mu miejsce w swojej szafie :-)

 

Specyfikacja:

- kaliber: .22 LR

- waga: 306 g

- magazynek: 16-nabojowy, 3 szt w komplecie

- długość całkowita: 169 mm

- długość lufy: 3,8 cala / 100 mm

- wysokość: 135 mm

- szerokość: 30 mm

- gwint na końcu lufy: 1/2 cala x 28 TPI

- ciężar spustu: 13 N / 3 lbs

 

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ broni krótkiej: Pistolet
Optics Ready: Nie
Mechanizm spustowy: kurkowy SA
Szkielet: Polimer
Gwint zewn.na końcu lufy: Nie
Rozmiar: Compact
Regulowane przyrządy celownicze: Tak
Rodzaj przyrządów celowniczych: Światłowodowe
Przeznaczenie broni: Dynamika, Rekreacja
Długość lufy: pow.3 do 4 cali
Kaliber broni: 22LR