Pistolet Beretta 92X PERFORMACE kal. 9x19

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: BER 92XP
  • Producent: Beretta
  • Dostępność: Dostępny

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 6 750,00 zł brutto
  • szt.
  • 7 500,00 zł / szt.

Po sukcesie - wygranej w konkursie na broń służbową w US Army, Beretta zanotowała duży wzrost zainteresowania swoim pistoletem, również na rynku cywilnym. Umiejętnie to zresztą podkręcała, wprowadzając kolejne modele, zgodnie z oczekiwaniami odbiorców.

W 2019 roku Beretta wprowadziła na rynek model 92X Performance jako pistolet wyczynowy, przeznaczony stricte do sportu strzeleckiego. Model Beretta 92X Performance ma zamek taki jak w wersji Brigadier, z poszerzoną częścią przy wycięciu. Zwiększa to sztywność zamka i zapobiega jego pęknięciom, które miały miejsca w wersji M9 (92F).

Pistolet otrzymał również trzy slotową szynę akcesoryjną na montaż akcesoriów, muszkę światłowodową i w pełni regulowaną szczerbinę oraz cieńszy, pionowy chwyt. Zamek w 92X Performance ma również nacięcia w przedniej i tylnej części, a bezpiecznik został przeniesiony na szkielet broni.

Całość została uzupełniona o sportowe dodatki - szkieletowy kurek i matchowy spust. Sam szkielet wykonany jest ze stali nierdzewnej, co powoduje, pożądany w broni sportowej wzrost masy całej jednostki, do wartości 1350 g. Skutkuje to zmniejszeniem odrzutu i podrzutu, a tym samym umożliwia szybsze, ponowne oddanie celnego strzału. Beretta 92X Performance doskonale sprawdza się zarówno w dynamice jak i w statycznym, precyzyjnym strzelaniu tarczowym.

Oprócz wersji z przyrządami mechanicznymi, na rynku dostępna jest wersja Beretta 92X Performance Optic (spodziewana dostępność w naszym sklepie to pierwsza połowa 2023 roku), z wycięciem w zamku pod montaż kolimatora, tak obecnie popularnego. Kolejną odmianą, tego bardzo popularnego pistoletu, jest wersja 92X Defensive, która to również posiada możliwość zamontowania kolimatora ale tym razem jest odciążona poprzez brak szyny akcesoryjnej pod lufą.

Całość oferowana jest w bardzo ciekawym, delikatnie złotym kolorze, zarezerwowanym dla sportowej, topowej odmiany legendarnej, włoskiej broni.

Specyfikacja:

- kaliber: 9x19 mm

- magazynek: stalowy o pojemności 15 sztuk amunicji

- długość lufy: 5 cali / 127 mm

- długość linii celowania: 184 mm

- długość całkowita: 220,98 mm

- wysokość: 147,32 mm

- szerokość: 45,72 mm

- waga: 1350 g

- spust: SA / DA - pojedynczego / podwójnego działania

 

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ broni krótkiej: Pistolet
Optics Ready: Nie
Mechanizm spustowy: kurkowy SA/DA
Szkielet: Metal
Gwint zewn.na końcu lufy: Nie
Rozmiar: Full size
Regulowane przyrządy celownicze: Tak
Rodzaj przyrządów celowniczych: Światłowodowe
Przeznaczenie broni: Dynamika, Rekreacja
Długość lufy: pow.4 do 5 cali
Kaliber broni: 9x19

Jaki pistolet do dynamiki?

Jaki pistolet do dynamiki?

19-02-2023
Strzelanie dynamiczne zarówno IPSC jak i IDPA, z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę strzelców sportowych. Nie ma się zresztą co...
Co do tarczy? Część 2 - centralny zapłon.

Co do tarczy? Część 2 - centralny zapłon.

08-02-2023
Zapraszamy na drugą część naszych rozważań dotyczących pistoletów do strzelań tarczowych na 25m. Dziś pistolety centralnego zapłonu....