Luneta Delta Optical Stryker HD 3,5-21x44 FFP DPRC-1

  • szt.
  • 7 199,00 zł

Mamy to! Jest Październik 2023 i na nasze półki sklepowe trafia luneta, która świetnie uzupełnia lukę pomiędzy lunetami dedykowanymi do strzelań dalekodystansowych a lunetami LPVO (Low Power Variable Optics) potocznie nazywanymi biegówkami. Nareszcie, wybierając się na zawody MID RANGE będziemy mogli posadzić na swoim karabinku lunetę o relatywnie kompaktowych rozmiarach z parametrami lunet dalekodystansowych idealnie łącząca precyzję wykonania, wydajność szkieł HD i wszechstronność zastosowań.

Luneta Delta Optical Stryker HD 3,5-21x44 FFP DPRC-1

Drodzy klienci, oto luneta Delta Optical Stryker HD 3,5-21x44 ze świetną siatką celowniczą w pierwszym planie DPRC-1. Dla kogo jest ta luneta? Dla wszystkich tych którzy szukają lunety o niewielkich rozmiarach, sensownej wadze z osiągnięciami pozwalającymi strzelać daleko. Waga lunety to jedynie 805 gram, a jak doskonale wiemy na zawodach typu MID RANGE każdy gram ma znaczenie, zatem kilka urwanych gram robi różnicę. Długość lunety to 315mm, jej tubus to 34mm - potężna moc optyki ukryta w niewielkim rozmiarze. Świetnie będzie się zatem prezentować na każdym karabinie DMR (Designated Marksman Rifle) czy również na zwykłym AR-15 którym będziesz chciał spróbować swoich sił na dłuższym dystansie.

Luneta Delta Optical Stryker HD 3,5-21x44 FFP DPRC-1

Wzorem całej serii lunet Delta Optical Stryker, lunetę wyposażono w niezwykle wygodne w użyciu pokrętła regulacji elewacji, regulacji poprawki na wiatr i paralaksy. Bęben elewacji jest otwarty, tak samo jak pokrętło paralaksy jak i regulacji podświetlenia. Pokrętło regulacji poprawki na wiatr ukryte jest pod zakrywką. Wszystkie pokrętła chwyta się pewnie, a każda zmiana ustawienia jest doskonale wyczuwalna, kliknięcia są wyraźne, nie ma opcji żeby pominąć jakikolwiek "klik". Kreska wskazująca zero na tubusie lunety dla poprawki na wiatr oraz paralaksy, znajduje się nieco powyżej środka lunety, dzięki czemu bardzo łatwo możemy odczytać aktualne ustawienie dla tych dwóch parametrów. Mając na uwadze fakt, iż gro strzelców zechce posadzić lunetę na karabinkach w kalibrach 22LR czy też 223Rem, oraz cechy balistyczne tych naboi, lunecie Delta Stryker HD 3,5-21x44 dano duży zakres regulacji elewacji. Do dyspozycji mamy regulację w zakresie aż 45 mrad, co czyni ją naprawdę uniwersalnym wyborem. Regulacja powiększenia jest bardzo wygodna, a dzięki dołączonej do zestawu dźwigni ultra szybka.

Luneta Delta Optical Stryker HD 3,5-21x44 FFP DPRC-1

Tubus lunety o średnicy 34mm w połączeniu z solidną konstrukcją zapewnia wytrzymałość nawet przy większych kalibrach, co zatem czyni tą lunetę uniwersalnym poniekąd wyborem, czy to do strzelań taktycznych PRS czy to to do zawodów dalekodystansowych. Siatka celownicza nazwana DPRC-1 to znana strzelcom choinka umożliwiająca szybkie oddawanie strzałów z uwzględnieniem poprawki, bez konieczności używania wieżyczek lunety. Siatka, tak samo jak pokrętła lunety, wyskalowana jest w mrad, znaczniki na siatce celowniczej oddalone są od siebie o 0,1 mrad co sprawia, że bardzo łatwo jest zastosować pożądaną poprawkę. Dodatkowo z myślą o strzelaniu z trudnych pozycji, z karabinem nie zawsze ustawionym w pionie, siatce nadano dodatkowe znaczniki znajdujące się nad centralnym punktem siatki. Zapewne wielu strzelców taktycznych to ucieszy.

Luneta Delta Optical Stryker HD 3,5-21x44 FFP DPRC-1

Dla wygody strzelców odkładających poprawki za pomocą bębnów lunety podczas strzelań na zmiennych dystansach luneta została wyposażona jest w funkcję ZeroLock. Funkcja ta pozwala na założenie blokady dla pokrętła regulacji krzyża elewacji dla określonego ustawienia. Dzięki temu rozwiązaniu, wracając pokrętłem do naszego ustawionego zera, mamy pewność, że bęben zatrzyma się dokładnie tam gdzie ustawiliśmy blokadę. Szukając odpowiedniej poprawki elewacji, zawsze będziemy mogli wrócić do ustawienia wyjściowego i ponownie wybrać poprawkę dla nowego dystansu.

Luneta Delta Optical Stryker HD 3,5-21x44 FFP DPRC-1

Delta Optical Stryker HD to seria lunet dedykowana do strzelectwa dalekodystansowego, cechująca się zastosowaniem soczewek ED, dzięki którym luneta zapewnia doskonałą jakość obrazu. Prezentowana tu luneta poszerza zastosowanie serii Stryker o strzelectwo taktyczne, czy to na dalekich dystansach czy też na średnich dystansach. Zastosowane szkła ED (Extra Low Dispersion) o niskiej dyspersji, rozpraszają światło znacząco mniej, niżeli zwykłe soczewki i zmniejszają też aberrację chromatyczną. Co to oznacza dla strzelca? Mianowicie tyle, że patrząc przez lunetę na tarczę obraz będzie ostrzejszy i pozbawiony rozmyć na granicach kolorów - białej tarczy i tła. Pionierem stosującym jako pierwszy szkła ED w swoich lunetach była marka March Scopes, tak więc zastosowanie szkieł ED w lunetach Stryker HD to gwarancja doskonałej jakości obrazu. Seria lunet Delta Optical Stryker HD cechuje się również wysoką transmisję światła, zastosowaniem specjalnych powłok antyrefleksyjnych i oczywiście podświetlanym centralnym punktem pozwalającym na oddawanie strzałów w warunkach słabszego oświetlenia. Dodatkowym argumentem zachęcającym do wyboru tejże lunety jest fakt, iż zostały one wyprodukowane w Japonii.

Delta Optical Stryker HD

Na chwilę pisania tego opisu seria Delta Optical Stryker HD składa się z poniższych lunet z różnymi siatkami:

- Luneta celownicza Delta Stryker HD 3,5-21x44 FFP (DPRC-1 / DLR-1)

- Luneta celownicza Delta Stryker HD 4,5-30x56 FFP (LRD-1P / DLR-1 / LRD-1T) 2022

- Luneta celownicza Delta Stryker HD 5-50x56 SFP (DLS-1 / DLS-2 / DLS-3) 2022

 

Naszym zdaniem seria lunet Delta Optical Stryker HD to bardzo udane produkty gwarantujące bardzo dobrą jakość za rozsądną cenę, zdecydowanie godne polecenia strzelcom szukającym szkła na długie dystanse.

 

Specyfikacja:

- Seria lunety: Stryker HD

- Typ siatki celowniczej: DPRC-1

- Pozycja siatki: Pierwsza płaszczyzna ogniskowa (FFP)

- Minimalne powiększenie: 3,5 x

- Podświetlenie siatki: Tak

- Maksymalne powiększenie: 21 x

- Zakres regulacji krzyża (Pion/Poziom): 45 / 21 mrad

- Średnica obiektywu: 44 mm

- Pojedynczy klik regulacji krzyża (mrad): 0,1 mrad

- Źrenica wyjściowa: 8,8 - 2,1 mm

- Odległość od oka: 71 - 99 mm

- Regulacja paralaksy: 9m - ∞

- Liniowe pole widzenia na 100 m: 11,1 - 1,9 m

- Tubus: 34 mm (1 część)

- Kątowe pole widzenia: 6,33 - 1,06°

- Długość: 315 mm

- Waga: 805 g

- Wodoszczelność: 0,3 kg/cm2

- Wypełnienie azotem: Tak

- Powiększenie: 3,5 – 21 x

- Charakterystyczne cechy: ZeroLock

- Okres gwarancji: 120 mies.

- Wyposażenie: bateria, zakrywka na okular i obiektyw, klucz imbusowy, dźwignia zmiany powiększenia

 


Średnica obiektywu: 44 mm
Powiększenie lunety: 3,5 - 21 x
Średnica tubusu: 34 mm
Pozycja siatki: 1-szy plan
Skalowanie krzyża: MRAD

Pasjonaci - Pasjonatom - Delta Optical

Pasjonaci - Pasjonatom - Delta Optical

20-05-2023
Niewiele jest polskich producentów z branż związanych ze strzelectwem cywilnym, znanych i cenionych za naszą granicą. Generalnie - niestety -...