Pistolet Sig Sauer P320 AXG LEGION kal. 9x19

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: SIG 320AXGF-9-LEGION
  • Producent: Sig Sauer
  • Dostępność: Dostępny

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 10 980,00 zł brutto
  • szt.
  • 12 200,00 zł

Seria Legion od Sig Sauer oferuje zawsze topowe rozwiązania w topowym wykonaniu. I obowiązkowo szarym kolorze Legion Gray Cerakote - zarezerwowanym wyłącznie dla Sig Sauera. Obowiązkowy jest również Legion Coin - ozdobny żeton potwierdzający przynależność do niezwykłej rodziny Legion. Za wielką wodą nabywca dowolnego Legion, ma możliwość rejestracji na stronie sigsauer.com i oprócz satysfakcji dołączenia do elitarnego grona posiadacza rzeczy Niezwykłych, otrzymuje możliwość skorzystania z innych benefitów.

Pistolet Sig Sauer P320 AXG LEGION

Wróćmy jednak do naszych realiów, które było nie było, nie są wcale takie złe :-) Choćby z takiego powodu, że obecnie pojawiające się w USA nowości, goszczą na naszym rynku stosunkowo szybko. Fakt, nie są to ilości hurtowe, ale i nie taka jest rola tej broni. To pistolet wyjątkowy. Dlaczego? I czym różni się od „zwykłego” P320 lub też obecnej wersji P320 X-Five Legion?

Pistolet Sig Sauer P320 AXG LEGION

Różnic jest sporo, choć wytrawne oko zagorzałego fana marki (tak, przyznaję się bez bicia - jestem nim ;-)) od razu dostrzeże powiązanie z innymi modelami marki. Od razu rzucają się w oczy nacięcia - porty, na przedniej części zamka. To rozwiązanie znane choćby z mającej kilka miesięcy wcześniej premiery, czyli P365 X Macro. Zintegrowany z zamkiem kompensator, znacząco redukujący podrzut i odrzut broni. Tak jak i w mniejszym modelu, lufa nie ma portingu a jedynie jest krótsza. Mamy zatem zamek full size (jak od lufy 4,7 cala) i lufę 3,9 cala jak od wersji Compact.

Pistolet Sig Sauer P320 AXG LEGION

Do tego obowiązkowe w wersji X wycięcie pod kolimator i doskonałe przyrządy X-RAY3 z kapsułkami trytu, świetnie widoczne zarówno w dzień jak i nocą. Zamek posiada również powiększone nacięcia, zarówno w przedniej jak i tylnej części, co znacząco ułatwi przeładowanie broni, dowolnym sposobem. Do tego stalowe przyrządy celownicze, które awaryjnie też mogą posłużyć do przeładowania broni jedną ręką. AXG to oczywiście aluminiowy grip - chwyt (nie jest to jak pamiętamy szkielet, którym w Sigach P320 jest FCU (Fire Control Unit) czyli zespół spustu z prowadnicami i mini szkieletem).

Pistolet Sig Sauer P320 AXG LEGION

Okładziny pistoletu Sig Sauer P320 AXG Legion wykonane są przez firmę Hogue Inc z laminatu G10 i posiadają logo serii Legion. Chwyt zakończony jest świetnym, minimalistycznym lecz kapitalnie leżącym w dłoni lejkiem, który drastycznie przyspiesza i ułatwia wymianę magazynków. A tych w komplecie mamy aż 3 sztuki, w dodatku 21 nabojowe. Kolejny przebój Sig Sauera? Bez dwóch zdań. Na pewno. Cóż nam pozostaje? Szykować miejsce w szafie, wolną promesę i odpowiednio zabezpieczone, szczególnie przed żoną ;-) środki na jego zakup.

Pistolet Sig Sauer P320 AXG LEGION

 

Specyfikacja:

- kaliber: 9x19 mm

- magazynek: 21 nabojowy, stalowy / 3 sztuk w komplecie

- przyrządy celownicze: X-RAY3 dzień / noc z kapsułkami trytu

- długość linii celowania: 150 mm

- długość lufy: 3.9 cala / 99,06 mm

- długość: 208 mm

- szerokość: 40 mm

- wysokość: 140 mm

- szyna akcesoryjna: M1913

- spust: szkieletowy serii X

- chwyt: AXG (Aluminium X Grip) - Legion Gray

- zamek: przedni porting, wycięcie pod kolimator, powiększone nacięcia, powłoka PVD Legion Gray

- okładziny: Hogue G10 Legion

- lejek: AXG

 

 

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ broni krótkiej: Pistolet
Optics Ready: Tak
Mechanizm spustowy: bijnikowy
Szkielet: Metal
Gwint zewn.na końcu lufy: Nie
Rozmiar: Full size
Regulowane przyrządy celownicze: Nie
Rodzaj przyrządów celowniczych: Trytowe
Przeznaczenie broni: Dynamika, Noszenie, Rekreacja
Długość lufy: pow.4 do 5 cali
Kaliber broni: 9x19