Latarka Olight ODIN S FDE z montażem; do karabinu; 1500 lumenów
- Obserwuj produkt:
- Dodaj recenzję:
- Kod: 6975498004004
- Producent: Olight
-
Dostępność:
Dostępny
-
-
Historia ceny
- szt.
- 699,00 zł / szt.
Taktyczne latarki Olight Odin S charakteryzują się mniejszymi rozmiarami oraz wagą w stosunku do pełnowymiarowych modeli Odin. Tak jak większe wersje dedykowane są do montażu na broni długiej, posiadają w zestawie montaż umożliwiający ich zamontowanie na łożu karabinka, w zależności od wybranego modelu do systemu m-lok lub do szyny picatinny (w przypadku tego modelu jest to montaż na slot M-LOK). Są to montaże typu quick detach pozwalające na szybkie zdemontowanie latarki z karabinka i użycie jej jako zwykłej ręcznej latarki. Zastosowana w latarce wydajna dioda LED zapewnia strumień światła do 1500 lumenów i zasięg do 250 metrów.
W komplecie znajdziemy naciskowy włącznik na kablu wraz z systemem montażowym przeznaczonym do montażu na szynie picatinny. Podłączenie włącznika do latarki opiera się o połączenie magnetyczne, działające dokładnie tak samo jak system ładowania, z tą różnicą że możemy go zablokować na stałe unikając w tym momencie przypadkowego odłączenia. Włącznik montuje się w miejscu dogodnym dla operatora, tak żeby z łatwością mógł załączać latarkę. Poprzez włącznik magnetyczny mamy możliwość pracy z latarką w trybie pracy chwilowej lub stałej. Krótkie naciśnięcie włącznika pozwala nam aktywować świecenie na stałe, ponowne krótkie naciśnięcie wyłącza latarkę z tego trybu. Przyciśnięty na dłużej włącznik aktywuje latarkę w trybie pracy chwilowej, latarka zwyczajnie gaśnie w momencie jego zwolnienia.
Wykonany z anodyzowanego aluminium lotniczego korpus latarki zapewnia całości wytrzymałość mechaniczną, ochronę antykorozyjną a w połączeniu z systemem uszczelek sprawia że latarki Oligh spełniają normę wodoszczelności IPX4. Lotnicze aluminium wygląda nowocześnie co dodatkowo nadaje sznytu latarkom Olight. Warto wspomnieć o jednej z najważniejszych cech jaką posiada aluminium, mianowicie niska waga. Jest to walor który doceni operator broni, zwłaszcza w przypadku kiedy broń jest codziennym narzędziem pracy. Głowica latarki Odin chroniona jest stalową koronką.
Latarki Olight cechują się bardzo innowacyjnymi rozwiązaniami w wielu aspektach, jednym z nich na pewno jest sposób ich ładowania. Olight Odin posiada wymienny akumulator wielokrotnego ładowania o pojemności aż 3500 mAh, który to znacząco zwiększa wygodę użytkowania latarki. Niemniej jednak ten model ma możliwość zasilania latarki za pomocą dwóch baterii CR123A (nie ma ich w komplecie), dzięki czemu jako opcję awaryjną możemy zabrać takowe baterie lub dodatkowy naładowany akumulator. Wraz z latarką w zestawie otrzymujemy kabel USB zakończony magnetycznym klipsem. Kabel USB możemy podpiąć do ładowarki sieciowej czy też power banku, natomiast klips przykładamy do magnetycznego gniazda znajdującego się na obudowie latarki i ..... gotowe. Super rozwiązanie! Magnetyczne gniazdo o dość charakterystycznym wyglądzie jest łatwo dostępne, znajduje się ono na zewnątrz latarki i pozwala na bardzo szybkie i bez narzędziowe podłączenie do źródła zasilania.
Tryby pracy/czas świecenia (przy wykorzystaniu akumulatora z zestawu):
- wysoki / 1500 - 650 - 300 lumenów / 3,5 + 110 + 18 min
- niski / 300 lumenów / 310 min
- stroboskop
Tryby pracy/czas świecenia (przy wykorzystaniu dwóch baterii CR123A):
- wysoki / 1000 - 550 - 300 lumenów / 10 + 45 + 26 min
- niski / 300 lumenów / 180 min
- stroboskop
W komplecie z latarką znajduje się:
- magnetyczny kabel ładujący Olight MCC3 USB
- akumulator 18650 3500 mAh
- włącznik naciskowy z montażem
- montaż na szynę Picatinny
- śruby montażowe
- klucz imbusowy
- dwie opaski samozaciskowe
Specyfikacja:
- zasięg skuteczny: 250 m
- zasilanie: akumulator 18650 (w komplecie)
- obudowa: aluminium lotnicze z twardą anodyzacją
- włącznik: typu klik (tył)
- kolor: czarny
- wymiary: 127,5 x 29 mm
- waga: 193 g (z akumulatorem)
Olight zdobyła uznanie w branży dzięki swoim innowacyjnym projektom, co potwierdzają liczne nagrody. W 2024 roku firma otrzymała prestiżowe wyróżnienia Red Dot Design Award oraz iF Design Award za swoje produkty, takie jak latarka Arkfeld Pro Flat EDC . Te nagrody są dowodem na zaangażowanie Olight w tworzenie produktów łączących funkcjonalność z nowoczesnym designem.
Olight aktywnie współpracuje z influencerami oraz społecznością użytkowników, organizując wydarzenia takie jak OFAN Day, gdzie fani marki mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami . Firma angażuje się również w kampanie promocyjne, często oferując limitowane edycje produktów oraz specjalne oferty dla swoich klientów. Dzięki temu buduje silną więź z użytkownikami i tworzy lojalną społeczność wokół marki. Olight słucha opinii swoich klientów, co pozwala na ciągłe doskonalenie produktów i usług. To podejście sprawia, że firma jest postrzegana jako otwarta i przyjazna dla swoich użytkowników.