Karabin Sig Sauer M400 Tread lufa 16" kal. 223Rem

  • szt.
  • 6 900,00 zł
  • Niedostępny
  • Oblicz

Sig Sauer M400 TREAD kal. 223Rem / 5,56Nato

Sig Sauer modelem M400 Tread postanowił z przytupem wkroczyć do segmentu średniego poziomu karabinków AR-15. Chodzi tu oczywiście o średni poziom cenowy, gdyż wykonanie broni jest jak na Sig Sauera przystało na wysokim poziomie. M400 ma być konkurentem w segmencie Mid Tier AR-15 w USA, czyli dla amerykanów tzw. budżetowym. Sig nie rezygnuje w nim bynajmniej z ciekawych i przydatnych rozwiązań, jednak wszystko trzymane jest w cenowych ryzach, aby dać użytkownikom broń dobrą, praktyczną, niezawodną i tanią.

Sig M400 Tread bardzo dobrze gra też na amerykańskiej tradycji. Określenie „Tread” dodawane jeszcze jako żółta osłona termiczna, aż nazbyt wymownie nawiązuje do historycznej flagi Gadsdena. Flaga ta, na żółtym tle mająca czarną postać zwiniętego, ale gotowego do ataku grzechotnika pospolitego, z napisem umieszczonym poniżej „Don’t Tread On Me” (Nie Depcz Mnie) została zaprojektowana przez generała i polityka Christophera Gadsdena z okresu wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. W USA jest symbolem patriotyzmu i walki o wolności obywatelskie.

Sig M400 Tread ma się zatem jednoznacznie kojarzyć - klasyczny amerykański „black rifle” jako symbol obrony domu, rodziny i wolności, ale również kraju. Oczywiście zabieg ten skuteczny może być w USA lub w strzelcach zafascynowanych amerykańską kulturą i historią. Jednak zarówno oni jak i cała reszta, otrzymuje ciekawy, bardzo dobrze działający i sensownie wyceniony karabinek w bardzo popularnym kalibrze 5,56 x 45 NATO (.223 REM).

Całość skomponowana od charakterystycznego łoża z systemem M-Lok, poprzez obustronne manipulatory, jednooporowy, płynny i całkiem niezły spust, ergonomiczny chwyt pistoletowy Siga oraz regulowaną 6-cio stoponiowo kolbę Magpul SL-K daje nam broń świetną również do sportów dynamicznych.

Karabin Sig Sauer M400 Tread

Konstrukcja Siga M400 Tread w pewnym sensie wymusza na użytkownikach używanie optoelektroniki (lunet celowniczych lub kolimatorów). Z drugiej jednak strony jest to zdecydowany przejaw czasów i szerokiej dostępności dobrych jakościowo i sensownych cenowo urządzeń celowniczych. Również Sig Sauer oferuje nam swoje rozwiązania z zakresu kolimatorów czy lunet celowniczych, nie wspominając nawet o szerokiej ofercie innych producentów.

Sig Sauer M400 Tread

Bez problemu możemy również zamocować na broni przyrządy mechaniczne, czy to jako podstawowe (np. ze względu na wymogi konkurencji, w której będziemy startować) czy też jako zapasowe (BUIS - BackUp Iron Sights) proste lub skośne, offsetowe. Co prawda przednie łoże standardowo nie ma szyn akcesoryjnych, posiada jednak system montażu M-Lok, dzięki któremu bez problemu zainstalujemy dowolne, niezbędne nam dodatki. Np. chwyt skośny, czy też blokadę nad-stop.

Równie łatwo możemy zatem zainstalować krótką szynę RIS i na nią zamocować składane lub stałe przyrządy celownicze. Jednak żywiołem tego karabinka od początku była i nadal pozostaje optoelektronika. Jest on pod nią wręcz skrojony i nie posiada nic więcej ponadto co absolutnie niezbędne.

Sig M400 Tread obsługuje magazynki AR-15 standardu STANAG, więc bez problemu i za bardzo rozsądne pieniądze możemy je nabyć. W komplecie otrzymujemy magazynek renomowanej firmy Magpul (tej samj, która dostarcza kolbę). I jest to bardzo dobry wybór, gdyż produkty Magpula znane są zw swej niezawodności i wysokiej jakości wykonania, przy jednocześnie rozsądnej cenie. Czyli było, nie było, pasują do siebie idealnie i tworzą bardzo zgrany i udany komplet z Sig Sauer M400 Tread

 

Specyfikacja:

- kaliber: 5,56x45 NATO

- długość lufy: 16 cali / 406 mm

- skok gwintu: 1:8 cala

- gwint na końcu lufy: 1/2 cala x 28 TPI

- magazynek: polimerowy 30-sto nabojowy AR-15

- kolba: Magpul SL-K regulowana, 6-cio pozycyjna

- chwyt: pistoletowy Sig Sauer

- dźwignia przeładowania: klasyczna MilSpec

- spust: jednooporowy

- długość: 782 mm

- szerokość: 64 mm

- wysokość: 191 mm

- waga: 3,2 kg

- łoże przednie: aluminiowe z systemem M-Lok

- typ: samopowtarzalny (semi-auto), system klasyczny: bezpośrednie działanie gazów (DI)

 

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.

Typ karabinu: Samopowtarzalne, Sportowe
Kaliber broni: 223Rem