Nóż Fallkniven F1nzCoS, etui zytel

  • szt.
  • 950,00 zł

Fallkniven to firma założona w 1984 r. przez Petera Hjotbergera w Norrbotten w Szwecji, a od 2009 roku prowadzona przez jego syna, Erica. Rodzina Hjotberger od dziesięcioleci była związana z myślistwem i rybołówstwem, dziedzinami, dla których nóż to podstawowe i niezbędne narzędzie pracy. Doświadczenie z pracą z nożami, wiedzę a zarazem pasję, przekuto w firmę początkowo sprzedającą noże wysokiej jakości, by od 1987 r rozwijać własną linię noży, opartą o doskonałą, szwedzką stal.

Rozwój marki oparty na sporym doświadczeniu w produkcji noży, ale i uważnym wsłuchiwaniem się w uwagi, spostrzeżenia i potrzeby użytkowników, sprawił, że obecnie noże Fallkniven są uważane za jedne z najlepszych na świecie. Dla potwierdzenia tych słów, jak i niesamowitej wręcz jakości produktów Fallkniven, warto wspomnieć, że od 1999 roku firma jest oficjalnym dostawcą noży dla Króla Szwecji.

UWAGA - wszystkie oferowane przez nasz sklep noże Fallkniven to oryginalne produkty szwedzkiej firmy. Każda sztuka dostarczana jest w fabrycznym pudełku z hologramem potwierdzającym autentyczność produktu, którą można sprawdzić przez aplikację HiddenTag, dostępną w AppStore oraz GooglePlay. Szczegółowe informacje na temat rozpoznania oryginalnych noży, dostępne są na stronie producenta - link dostępny TUTAJ.

Prezentowany nóż jest trójwarstwowym laminatem, wewnętrzna warstwa wykonana ze stali kobaltowej obleczonej stalą nierdzewną. Bardzo łatwo taki nóż rozpoznać zwracając uwagę na widoczne gołym okiem łączenie poszczególnych warstw laminatu w odległości kilku milimetrów od krawędzi ostrza. Linia łączenia jest równa, co świadczy o wysokiej precyzji wykonania samego noża, jak i jego oryginalności.

Fallkniven F1 od 1995 roku jest oficjalnym nożem survivalowym pilotów Szwedzkich Sił Powietrznych, o czym zresztą producent nam skrupulatnie przypomina zamieszczając taką informację na opakowaniu. Stworzony dla zastosowań profesjonalnych stał się zdecydowanym bestsellerem, wyznaczył on nowy, światowy standard, poprzez najwyższą jakość wykonania, niedoścignioną ergonomię i niezwykły projekt techniczny.

Fallkniven F1 jest nożem niewielkich rozmiarów, o długości głowni 97mm, długości całkowitej nieco ponad 200mm, z płaską rękojeścią wykonaną z materiału termorun, dający się doskonale naostrzyć, dzięki czemu jest dobrze tnącym narzędziem. Waga noża to zaledwie 148 gram, tak więc jest nożem bardzo lekkim, świetnie nadającym się do zastosowań turystycznych. Standard dla noża F1 przewyższa międzynarodowe normy wytrzymałości, zwiększając tym samym możliwości użytkowe noża, w zakresie zastosowań w terenie podczas outdorowych wypadów. Nóż ten jest zdecydowanie skierowany do odbiorców świadomych, tego czego oczekują od dobrego noża.

Nóż F1 łączy najnowocześniejsze techniki metalurgii, technologii kucia i obróbki metalu, z doświadczeniem wielu pokoleń skandynawskich mistrzów. Głęboko przemyślana konstrukcja i wprost nieziemsko wytrzymała laminowana stal, sprawiają, że na nożu Fallkniven F1 możesz zawsze polegać, nawet chroniąc swoje życie. Jednocześnie to nadal niezwykle wygodny i wszechstronny nóż do codziennego użytku, dzięki stali nierdzewnej łatwy w utrzymaniu i obsłudze.

Nóż swoją wytrzymałość zawdzięcza laminowanej stali kobaltowej, ale również przemyślanej pod każdym kątem konstrukcji, z której wyeliminowano wszystkie strefy łamania. Stal jest nierdzewna co sprawia, że nóż jest bardzo wygodny w użytkowaniu.

Ale sam nóż to nie wszystko co oferujemy w tym produkcie. Co nam po najlepszym nawet nożu, który zgubimy? Dlatego w standardzie, wraz z niezwykłym nożem, otrzymujesz niezwykłą pochwę. To pochwa wykonana z Zytelu. Jednak nie sam materiał - choć zarówno lekki jak i wytrzymały - świadczy o jej wyjątkowości.

Pochwa posiada dwa rodzaje blokady - transportową (składany uchwyt z paskiem) oraz zabezpieczenie przytrzymujące nóż na miejscu aż do momentu jego celowego wyjęcia. Przy projektowaniu pochwy postawiono nacisk na bezpieczeństwo użytkownika, nosząc nóż w pochwie, niezależnie od tego czy jest nosimy go przy pasku, czy też zamocowany na sprzęcie, kamizelce, ostrzem w dół czy też w górę nie ma najmniejszych szans na jego samoistne wypadnięcie z pochwy.

 

Specyfikacja:

- stal: laminowana CoS (laminowana stal kobaltowa)

- twardość: 60 HRC

- krawędź: convex

- trzon: przedłużony, wystający poza rękojeść w tylnej części noża

- rękojeść: Termorun

- pochwa: Zytel

- waga noża: 148 g

- długość ostrza: 97 mm

- grubość ostrza: 4,5 mm

- długość całkowita: 210 mm

- wykończenie: satynowe, matowe

 

 

 

"Dzień dobry, witajcie na moim kanale..." - tymi słowami zazwyczaj Pan Tomasz wita swoich subskrybentów. Kanał poświęcony jest tematyce bushcraftowej, prowadzony na luzaku, z uśmiechem na twarzy, z pasji i chęci zarażania innych swoim hobby. Polecamy bushcraftowy kanał Pana Tomasza na youtube.