CZ SCORPION EVO3 S1 kal. 22LR

  • Kod: A0100-0001M
  • Producent: Ceska Zbrojovka
  • Dostępność: Dostępny (dostępność faktyczna) Dostępny (dostępność faktyczna)

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 5 700,00 zł brutto
  • szt.
  • 5 399,00 zł

Jeden z najciekawszych i zdecydowanie jeden z najładniejszych karabinków PCC na rynku - CZ Scorpion EVO3 S1 doczekał się nowej wersji. A dokładniej kolejnego kalibru - tym razem w bocznym zapłonie, czyli na popularny i - co ważniejsze: tani, nabój 22 LR. Wszystkie manipulatory oraz chwyt pistoletowy czy kolba jak i sama obudowa pozostały takie jak w modelu centralnego zapłonu, dostosowano jedynie system działania broni do słabszej amunicji, zapewniając jednocześnie jej prawidłowe działania dla różnego rodzaju amunicji kalibru .22 LR.

CZ SCORPION EVO3 S1 22LR

O sukcesie pierwowzoru zdecydowały: prosta konstrukcja, ekstremalna niezawodność, niewielka waga, łatwa obsługa i dokładność. Sprawiają, one że karabinek idealnie nadaje się do nowoczesnego strzelectwa sportowego i strzelectwa hobbystycznego. Udanie nawiązuje do swojego protoplasty czyli pistoletu maszynowego Skorpion vz 61. Nowy Scorpion Evo 3 to jednak zupełnie nowa i zarazem nowoczesna konstrukcja. Wspólny z vz.61 mają system działania w oparciu o zamek swobodny oraz... są tego samego producenta. Na tym jednak podobieństwa się kończą.

CZ SCORPION EVO3 S1 22LR

W obecnej wersji dominującym materiałem jest polimer wzmocniony włóknem szklanym (korpus, komora spustowa, chwyt, kolba, łoże). Zapewnia to lekkość konstrukcji przy akceptowalnej wytrzymałości. Jak w każdej współczesnej CZ-tce lufa jest kuta na zimno. CZ Scorpion Evo3 S1 to bardzo popularny model, również w USA. Tak jak w przypadku każdej popularnej broni znajdziemy do niej mnóstwo dodatków i akcesorii, w tym oferowane przez takie tuzy branży jak np Magpul.

CZ SCORPION EVO3 S1 22LR

Również sam producent oferuje już bogatą ofertę dodatków, od spustu począwszy po złącza do pasów nośnych, powiększone manipulatory, magazynki o różnych pojemnościach czy na optoelektronice celowniczej kończąc. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie :-)

Kolejna bardzo udana jednostka - a właściwie to nawet dwie :-), gdyż CZ Scorpion EVO3 S1 22LR oferowany jest obecnie w dwóch wariantach - krótkiej z lufą 8 cali, oraz dłuższej, karabinowej, z lufą 16 cali. Oprócz długości luf modele różnią się nieco budową szkieletu w części przedniego łoża (wynikającą z dłużej lufy) oraz zamontowanymi fabrycznie urządzeniami wylotowymi. Wersja krótka ma tłumik płomienia, a wersja dłuższa kompensator. Dłuższa jest również w niej linia celowania, co przy fabrycznie dostarczanych przyrządach celowniczych jest dużym plusem.

 

Specyfikacja:

- długość lufy: 8 cali / 200 mm

- kaliber: .22 LR

- pojemność magazynka: 10-nabojowy

- przyrządy celownicze: mechaniczne

- lufa: kuta na zimno

- skok gwintu: 406/6

- gwint na końcu lufy: M18x1

- waga bez magazynka: 2,22 kg

- szkielet: polimer wzmacniany włóknem szklanym

- wysokość: 215 mm

- długość całkowita ze złożoną kolbą: 420 m

- długość całkowita z rozłożoną kolbą: 615-665 mm

- szerokość: 60 mm (rozłożona kolba) / 82 mm (złożona kolba)

- ciężar spustu: 33 N

 

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.

Typ broni krótkiej: Pistolet
Typ karabinu: Samopowtarzalne, Sportowe
Kaliber broni: 22LR