FAB DEFENCE - KPOS Scout AB KIT Advanced

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: FAB/KPOS SCOUT ADV
  • Producent: FAB Defense
  • Dostępność: Dostępny

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 2 099,00 zł brutto
  • szt.
  • 2 249,00 zł

Fab KPOS Scout firmy FAB Defense to ciekawa propozycja dla właścicieli Glocków. Jest to konwersja PCC zamieniająca pistolet w karabinek (PCC to Pistol Carbine Caliber czyli karabin w kalibrze pistoletowym), nazywana również egzoszkieletem. Dzięki konwersji uzyskujemy 3 lub 4 punkty podparcia broni (standardowo chwyt jak w pistolecie, chwyt przedni, dołek strzelecki i ewentualnie policzek). Do tego możemy mamy dłuższą linię celowania oraz możliwość instalacji kolimatora na górnej szynie.

KPOS Scout

Składane: kolba i chwyt przedni (będący jednocześnie osłoną spustu, sprawiają, że cała jednostka jest kompaktowa i łatwo mieści się w średniej wielkości plecaku. Dodajmy, że w komplecie otrzymujemy również dedykowany plecak taktyczny. Szyny akcesoryjne umiejscowione po obu bokach w przedniej części konwersji, umożliwiają montaż dodatkowych akcesoriów, takich jak półki na kciuk, latarki czy wskaźnika laserowego.

KPOS Scout

FAB KPOS Scout to konstrukcja wykonana z aluminium i wytrzymałego polimeru. Co ciekawe górna część konwersji (łącznie z szyną) wykonana jest z aluminium (w przeciwieństwie do innych tego typu rozwiązań jak np. Micro Roni) co umożliwia stosowanie w niej również Glocków z literką „C” w nazwie, a więc wyposażonych w zintegrowany kompensator (nacięcia na przedniej części zamka oraz odpowiadający im porting lufy). Konwersja sama w sobie nie jest ani bronią, ani też istotną częścią broni, zatem na jej zakup nie jest wymagane pozwolenie. Dzięki temu za jedną promesę (na zakup Glocka) mamy de facto dwie jednostki - pistolet i karabinek.

KPOS Scout

Używanie konwersji takiej jak Fab KPOS Scout dozwolone jest w wielu konkurencjach dynamicznych w karabinkach PCC (oczywiście zależy to od Regulaminu danych zawodów), co jest niezwykle fajną i zarazem tanią (co do zakupu i użytkowania) alternatywą dla konkurencji dynamicznych z karabinami typu AR15 czy AK47. Montaż pistoletu do konwersji jest bardzo prosty i nie wymaga użycia żadnych narzędzi.

KPOS Scout

W zestawie otrzymujemy: konwersję FAB KPOS Scout (ze składaną kolbą), składany chwyt przedni, obrotowe zawieszenie SLS QD, pas do broni jednopunktowy typu Bungee, zestaw polimerowych przyrządów celowniczych FBS (muszka) i RBS (przeziernik regulowany) oraz bardzo solidny plecak taktyczny dopasowany do naszej konwersji.

Konwersja FAB KPOS Scout kompatybilna jest z Glockami: 17,19, 19X, 22, 23, 25, 31, 32, 45 - Generacji od 3 do 5, w tym modeli „C” (ze zintegrowanym kompensatorem), bez dodatkowego uchwytu na pasek.

KPOS Scout

 

Specyfikacja konwersji FAB KPOS Scout:

- waga: 720 g

- szerokość max: 73 mm (ze złożoną kolbą)

- szerokość min: 60 mm (z rozłożoną kolbą)

- wysokość: 170 mm (z rozłożonym chwytem przednim, bez przyrządów celowniczych)

- długość min: 326 mm (ze złożoną kolbą)

- długość max: 542 mm (z rozłożoną kolbą)