Aktywne douszne ochronniki słuchu 3M PELTOR EEP-100 EU

  • szt.
  • 1 099,00 zł

Amerykańska firma 3M znana jest dziś każdemu. Choćby z wysokiej jakości taśm klejących 3M, taśm montażowych, klejów oraz wysokiej jakości narzędzi. Ale początki firmy, o ponad 100 letniej historii, nie były łatwe. Początkowo firma nazywała się Minnesota Mining and Manufacturing Company i zamierzała wydobywać korund - materiał potrzebny do produkcji m.in. papieru ściernego. Jednak oszacowane złoże, okazało się... innym minerałem. Niskogatunkowym anortozytem. Jednak to właśnie początkowe niepowodzenie, stało się kołem zamachowym firmy, napędzającym dziś ponad 30 marek należących do 3M.

Aktywne douszne ochronniki słuchu 3M PELTOR EEP-100 EU

Założyciele firmy nie poddali się po pierwszym niepowodzeniu i szybko przestawili się na niekonwencjonalne wykorzystanie znanych i dostępnych minerałów w nowych rolach. Pierwsze sukcesy zaowocowały również zmianą nazwy, na znaną dziś 3M. Firma oferuje dziś ponad 60 000 różnych produktów, które sprzedaje w 200 krajach. Jedną z marek własnych jest 3M Peltor - marka oferująca produkty indywidualnej ochrony słuchu i wzroku w przemyśle, sporcie i zastosowaniach militarnych. Innowacyjność, wytrwałość i współpraca.

Aktywne ochronniki słuchu to najlepszy wybór dla strzelców. Umożliwiają właściwą ocenę sytuacji zarówno na strzelnicy, w lesie czy podczas walki. Tłumiąc impuls hałasu powyżej 82 dB (jak na przykład strzał z broni), pozwalają na słyszenie wszystkiego poniżej tej granicy. A nawet więcej, gdyż dźwięk dociera do strzelca przez mikrofon, elektroniczny wzmacniacz z aktywną redukcją aż do słuchawek. Dzięki temu mamy również możliwość wzmocnienia sygnału, gdy potrzebujemy lepszej słyszalności. bądź jego redukcji, w chwili skupienia.

Aktywne douszne ochronniki słuchu 3M PELTOR EEP-100 EU

Ochronniki słuchu 3M Peltor EEP100 EU - w postaci elektronicznych wkładek, doceni każdy strzelec, korzystając z broni długiej. Wkładki jak żadne inne ochronniki, pozwalają na niczym nie krępowane złożenie się do strzału. Są wręcz idealnym wyborem dla każdego strzelca, który przy precyzyjnym złożeniu się, szczególnie w karabinie z regulowaną baką policzkową, zsuwa kolbą zwykłe, nauszne ochronniki.

Dzięki bogatemu wyposażeniu zestawu, bez problemu dopasujemy wkładki do wielkości naszych małżowin, uzyskując zarówno bardzo dobre tłumienie, doskonałą słyszalność otoczenia jak i wysoki komfort użytkowania. Jest to niezmiernie ważne przy dłuższym używaniu ochronników. Idealne, komfortowe dopasowanie, nie męczy. Ochronniki po właściwym dobraniu nasadek są po chwili praktycznie nieodczuwalne. I to na tyle, że nie raz zapomnimy je ściągnąć, po zakończonej wizycie na strzelnicy ;-)

Aktywne douszne ochronniki słuchu 3M PELTOR EEP-100 EU

 

Najważniejsze cechy aktywnych ochronników 3M Peltor 100 EEP EU:

- zasilanie: wbudowane akumulatory litowo-jonowe

- czas pracy na baterii: ok 16 godzin

- w komplecie etui do ładowania z USB

- zakres temperatury pracy: od -20 do +55 stopni Celsjusza

- zakres temperatury przechowania: od -20 do +55 stopni Celsjusza

- prosta regulacja jednym przyciskiem

- średnie tłumienie: 26dB

- zapewniają wysokiej jakości, czysty dźwięk.

- w zestawie otrzymujemy: 2 x ochronniki słuchu; 1 x pudełko do ładowania; 2 x zapasowe końcówki wkładek (rozmiar duży); 2 x zapasowe końcówki wkładek (rozmiar średni); 2 x zapasowe końcówki wkładek (rozmiar mały); 2 x zapasowe końcówki wkładek (Triple C); 1 x kabel USB; 1 x instrukcja użytkownika