Spust Geissele SSA-E Trigger/Spust AR-15 small pin

  • szt.
  • 1 149,00 zł
  • Niedostępny
  • Oblicz

Spust Geissele Super Semi-Automatic Enhanced (SSA-E) jest ulepszoną wersją spustu SSA do karabinków typu AR15, zbudowaną z wykorzystaniem niektórych jego elementów. SSA-E zapewnia lepszą kontrolę spustu i celność prowadzonego ognia przy zachowaniu pewności działania i niezawodności mechanizmu.

SSA-E jest nieregulowanym, dwuoporowym spustem ze zmniejszonym oporem języka spustowego (1,75 kg) oraz inaczej rozłożonymi oporami (1,15 i 0,6 kg). Ruch języka spustowego jest płynny, a drugi opór łatwo wyczuwalny i o charakterystyce „szklanego pręta” – krótki i łatwy do przełamania.

Ten moduł spustowo-uderzeniowy opracowano z myślą o zastosowaniu sportowym.

Montaż modułu odbywa się z wykorzystaniem standardowych kołków i gniazd – jego instalacja zajmuje około 20 minut. Język spustowy ma identyczny profil, jak języki spustowe wojskowych karabinków M4/M16.

Części SSA-E wykonane są z wysokogatunkowej stali narzędziowej, co gwarantuje ich długą żywotność, a końcowe wygładzanie przekłada się na płynną pracę mechanizmów. Zastosowane sprężyny kurka zapewniają bezawaryjną pracę broni z wykorzystaniem dowolnej amunicji, w tym wojskowej. Sam kurek jest lżejszy, niż w broni wojskowej, co przekłada się na szybszą pracę modułu i możliwość strzelania szybszych dubletów.