Proch Hodgdon CFE Pistol (0.454g)

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: HOD CFE PISTOL
  • Producent: Hodgdon
  • Dostępność: Dostępny (dostępność faktyczna)

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 247,00 zł brutto
  • szt.
  • 235,00 zł

PRZY SKŁADANIU ZAMÓWIENIA PROSZĘ PODAĆ W KOMENTARZU DOKŁADNĄ DATĘ ODBIORU. ZAMÓWIENIE NA PROCHY MUSI BYĆ ZŁOŻONE MINIMUM DZIEŃ PRZED PLANOWANYM ODBIOREM.

Hodgdon CFE Pistol to proch o kulistym kształcie, dedykowany do elaboracji amunicji pistoletowej. Optymalnie sprawdzi się w takich kalibrach jak: 9mm Luger, 38 Super, 40 S&W czy też 45 ACP.

Proch Hodgdon CFE Pistol

 

Do zastosowania z kalibrami:

- 25 ACP

- 380 AUTO

- 9mm Luger

- 38 Super Auto

- 38 Special

- 357 SIG

- 357 Magnum

- 40 S&W

- 10mm Auto

- 44 S&W Special

- 44 Rem Mag

- 45 ACP

- 45 Colt

 

Po więcej informacji odnośnie zastosowania prochu danego typu do elaborowanego kalibru amunicji, naważek i danych elaboracyjnych odsyłamy na stronę producenta.

 

Wytrwałość, pracowitość, dobry pomysł ale i wyczucie odpowiedniego czasu, to recepta na prawdziwy sukces. Właściciel i założyciel amerykańskiej firmy Hodgdon - Bruce Hodgdon przez całe swoje życie interesował się strzelectwem oraz elaboracją. W czasie II wojny światowej, służąc w marynarce wojennej, czy też po jej zakończeniu wykonywał amunicję dla strzelców precyzyjnych. Gdy wojna dobiegła końca, przypomniał sobie historię o tym, jak po zakończeniu I wojny światowej, armia USA spaliła cały zapas nadwyżek prochu jaki jej pozostał, gdyż nie widziała sensu w utrzymywaniu tak wysokiego jego stanu.

Sądził, że po II wojnie będzie podobnie. I nie pomylił się, jednak zamiast spalenia, zaproponował odkupienie za niewielką cenę tych nadwyżek. Nie mając magazynu ani nawet biura, stał się z dnia na dzień właścicielem 50 000 funtów prochu z rządowych nadwyżek, które przechowywał... w tym samym wagonie, w którym proch ten do niego przyjechał. Firma rozwijała się prężnie, co zaowocowało na przestrzeni lat przedstawicielstwami najpierw we wszystkich stanach USA, a obecnie praktycznie na całym świecie.

Prochy Hodgdon

Co ciekawe, proch który zapoczątkował działalność firmy jest nadal produkowany i oferowany wraz z najnowszymi produktami firmy. W 1976 r. firma zasłynęła wprowadzając nowoczesny substytut czarnego prochu - Pyrodex. Łatwy do przechowywania, bezpieczny i prosty w użyciu, zrewolucjonizował w USA strzelectwo ładowane odprzodowo. Dziś firma Hodgdon produkuje i sprzedaje na całym świecie nowoczesne prochy nitro do każdego typu broni - krótkiej, karabinów i strzelb, będąc gwarantem najwyższej jakości produktu, stworzonego przez pasjonatów strzelectwa i praktyków elaboracji.

Hodgdon nie tylko rozwijał własną markę, ale również przyczynił się do powstania marki prochów Winchester, stworzoną z prawdziwą legendą broni i Dzikiego Zachodu firmą Winchester Repeating Arms. Umiejętnie prowadząc swój biznes wykupił również kilka innych marek, jak np. IMR Powder Company. Niezmiennie jednak firma skupiona jest na dostarczanie produktów innowacyjnych, o najwyższej jakości w przystępnej cenie. O jakości prochu Hodgdon świadczy fakt nazwania grupy ich produktów Titegroup wprost sugerujące wysokie skupienie grupy przestrzelin, dla amunicji wykonanej z tego prochu.

 

REZERWACJA PROCHU: w sklepie luska.pl proch można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu.

 

UWAGA!!!

PRZY SKŁADANIU ZAMÓWIENIA PROSZĘ PODAĆ W KOMENTARZU DOKŁADNĄ DATĘ ODBIORU. ZAMÓWIENIE NA PROCHY MUSI BYĆ ZŁOŻONE MINIMUM DZIEŃ PRZED PLANOWANYM ODBIOREM.

 

Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.