Luneta Delta Optical Stryker HD 1-6x24 DSMR

  • szt.
  • 3 250,00 zł

Po entuzjastycznym przyjęciu przez naszych klientów lunet serii Delta Optical Stryker HD dedykowanych do strzelectwa dalekodystansowego, jak również po ich pozytywnych opiniach postanowiliśmy wprowadzić do sprzedaży model dedykowany do nieco innej grupy odbiorców, mianowicie do strzelców dynamicznych czy też taktycznych. Luneta, potocznie nazywana lunetą biegową, Delta Optical Stryker HD 1-6x24 stworzona została z myślą o zastosowaniu jej na karabinach AR.

Luneta Delta Optical Stryker HD 1-6x24 DSMR

Strzelec dynamiczny montując na swoim karabinku lunetę oczekuje możliwości szybkiego i precyzyjnego namierzenia celu, zwłaszcza na bliskich odległościach. Luneta Delta Optical Stryker HD 1-6x24 DSMR zapewnia bardzo szerokie pole widzenia, a przy krotności 1x pozwala właśnie, szybko namierzać cele w bliskiej odległości. Kiedy jednak podczas konkurencji strzeleckich przyjdzie nam namierzyć cel w dalszej odległości, to z pomocą przychodzi powiększenie 6 krotne, pozwalające na skuteczne rozpoznanie celu i oddanie precyzyjnego strzału, czego w takim przypadku nie zapewni nam żaden kolimator.

Luneta Delta Optical Stryker HD 1-6x24 DSMR

Odpowiednio ustawiony krzyż w lunecie nie wymaga robienia korekt w trakcie strzelań dynamicznych, dlatego też wieżyczki o niskim profilu zostały zamknięte nakrętkami, chroniącymi śruby regulacyjne przed przypadkowym przestawieniem siatki celowniczej. Nakrętki skutecznie chronią bębny, niemniej jednak ich odkręcenie jest łatwe i nie stanowi żadnego problemu w momencie kiedy potrzebujemy wyzerować czy też przestawić swoją lunetę. Proces zerowania odbywa się bez użycia dodatkowych narzędzi. Po ustawieniu siatki celowniczej w odpowiednim miejscu unosimy pokrętło wieżyczki, ustawiamy ją w pozycji ZERO i osadzamy z powrotem.

Luneta Delta Optical Stryker HD 1-6x24 DSMR

Środek krzyża podświetlany jest kropką, dzięki której jeszcze szybciej możemy namierzyć cele na bliskich odległościach. Zmiana powiększenia lunety odbywa się płynnie przy pomocy pokrętła, a dzięki zamontowanej dźwigni, można to wykonać szybko. Siatka celownicza DSMR ustawiona w drugim planie (SFP - second focal plane) nie zmienia swoich rozmiarów podczas zmiany krotności powiększenia, tym samym nie przysłania nam celów, a pokrywa jedynie 5,28 cm na 300 metrach. Użycie wygodnego systemu metrycznego do wyskalowania siatki celowniczej pozwala na łatwe wprowadzanie poprawek elewacji i na wiatr. Jeden klik to zaledwie 0,1 mrad co daje nam 10cm na 100 metrach. Siatka DSMR pozwala nam również oszacować odległość jaka dzieli strzelca do celu.

Luneta Delta Optical Stryker HD 1-6x24 DSMR

Luneta jest produkcji Japońskiej, zaprojektowana została natomiast w Polsce. Użycie lotniczych stopów aluminium zapewnia doskonałą wytrzymałość, wysoką jakość wykonania a wypełnienie lunety azotem gwarantuje odporność na mgłę i wodę. Delta Optical Stryker HD to seria lunet cechująca się zastosowaniem soczewek ED, dzięki którym luneta zapewnia doskonałą jakość obrazu. Szkła ED (Extra Low Dispersion) o niskiej dyspersji, rozpraszają światło znacząco mniej, niżeli zwykłe soczewki i zmniejszają też aberrację chromatyczną. Co to oznacza dla strzelca? Mianowicie tyle, że patrząc przez lunetę na tarczę obraz będzie ostrzejszy i pozbawiony rozmyć na granicach kolorów - białej tarczy i tła. Pionierem stosującym jako pierwszy szkła ED w swoich lunetach była marka March Scopes, tak więc zastosowanie szkieł ED w lunetach Stryker HD to gwarancja doskonałej jakości obrazu. Argumentem zachęcającym do wyboru tejże lunety jest również fakt, iż zostały one wyprodukowane w Japonii.

Stryker HD

Na chwilę pisania tego opisu seria Delta Optical Stryker HD składa się z poniższych lunet z różnymi siatkami:

- Luneta celownicza Delta Stryker HD 1-6x24 DSMR

- Luneta celownicza Delta Stryker HD 1-6x24 DGMR

Naszym zdaniem seria lunet Delta Optical Stryker HD to bardzo udane produkty gwarantujące bardzo dobrą jakość za niewygórowaną cenę.

 

Specyfikacja:

- Seria lunety: Stryker HD

- Typ siatki celowniczej: DSMR

- Pozycja siatki: Druga płaszczyzna ogniskowa (SFP)

- Minimalne powiększenie: 1 x

- Podświetlenie siatki: Tak

- Maksymalne powiększenie: 6 x

- Zakres regulacji krzyża (Pion/Poziom): 30 / 30 mrad

- Średnica obiektywu: 24 mm

- Pojedynczy klik regulacji krzyża (mrad): 0,1 mrad

- Źrenica wyjściowa: 11,4 - 4,0 mm

- Odległość od oka: 86 - 104 mm

- Liniowe pole widzenia na 100 m: 35,6 - 5,9 m

- Tubus: 30 mm (1 część)

- Długość: 256 mm

- Waga: 490 g

- Wypełnienie azotem: Tak

- Temperatura pracy: -20 / 71 °C

- Powiększenie: 1 – 6 x

- Okres gwarancji: 120 mies.

- Wyposażenie: bateria, zakrywka na okular i obiektyw


Średnica obiektywu: 24 mm
Powiększenie lunety: 1 - 6 x
Średnica tubusa: 30 mm
Pozycja siatki: 2-gi plan
Skalowanie krzyża: MRAD

Pasjonaci - Pasjonatom - Delta Optical

Pasjonaci - Pasjonatom - Delta Optical

20-05-2023
Niewiele jest polskich producentów z branż związanych ze strzelectwem cywilnym, znanych i cenionych za naszą granicą. Generalnie - niestety -...