Karabinek Stag Arms 15 3GUN ELITE kal. 223Rem

  • szt.
  • 8 990,00 zł / szt.
  • Niedostępny
  • Oblicz

Stag Arms 15 3GUN Elite to kompletny karabin zbudowany z najwyższej jakości zespołów w kompilacji dostosowanej do zawodów 3GUN.

W 3GUN liczy się celność, manewrowość i szybkość. Karabin musi być niezawodny nawet przy intensywnym użytkowaniu. W Stag 15 3GUN dokonano wyboru bezpośredniego systemu gazodynamicznego DI do napędu suwadła i przeładowania broni. Gwarantuje on najbardziej precyzyjną pracę całego zespołu kinetycznego kosztem nieuniknionego wydmuchu gazów.

Długość lufy jest kompromisem pomiędzy możliwością sprawnego przemieszczania się z bronią, przyjmowania wymuszonych pozycji, masą broni i celnością. 18” jest wyjściem optymalnym. Stag Arms zdjął jeszcze trochę masy z lufy poprzez staranne ryflowanie, dokładając tym samym dodatkową powierzchnię ułatwiającą chłodzenie. Przy gwincie 1:8 zastosowano komorę nabojową 5,56 NATO umożliwiając bezproblemowe strzelanie z amunicji .223 Remington ze wskazaniem na cięższe pociski. Na końcu lufy zamontowano urządzenie wylotowe Stag 3G Compensator.

Do karabinu dołożono elementy Magpul – rozbudowaną, szeroką w części policzkowej kolbę ACS, powiększoną osłonę spustu i doskonały, dzięki swojej prostocie, chwyt pistoletowy MOE. Wybór zapewnia dużą elastyczność użytkową w skomplikowanych sytuacjach strzelań dynamicznych.

Dwie rzeczy stanowią podstawę dobrej oceny Stag 15 3GUN Elite – jest to świetna osłona lufy (handguard) i pozostający poza jakąkolwiek dyskusją mechanizm spustowy Geissele Super 3GUN Trigger. Osłona lufy jest lekka, cienkościenna, zaprojektowana w systemie M-LOC uzupełnionym długą, pełną szyną picantiny na górze i trzema krótkimi z przodu. Szerokość osłony to tylko 38 mm – zapewnia dobry chwyt w różnych pozycjach dla każdej wielkości dłoni.

Mechanizm Geissele S3G firma określa jako hybrydę pomiędzy tradycyjnym spustem dwustopniowym, a jednooporowym. Spust ma dość duży ale jednorodny opór i bardzo krótką drogę przy minimalnym resecie. Został zrobiony specjalnie do zawodów 3GUN, jest za delikatny do zastosowań służbowych i rekreacyjnych, pomimo dość dużego oporu. Działa świetnie. Wymaga jednak sporej uwagi ze względów bezpieczeństwa.

 

Karabin STAG ARMS 3GUN ELITE

- Kaliber broni: 223Rem / 5,56 Nato

- Długość całkowita: 91 - 100 cm

- Ciężar 3,4 kg

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.

Typ karabinu: Samopowtarzalne, Sportowe
Kaliber broni: 223Rem