Karabin PAC15 Gen III, lufa 12,6", Burnt Bronze, kal. 223Rem / 5,56x45mm

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: PAC15-3-126-BRO
  • Producent: SVRN
  • Dostępność: Brak

  • Historia ceny
  • szt.
  • 6 200,00 zł
  • Niedostępny

Polskich producentów broni szukać jak ze świeczką... Tym bardziej cieszy nas każdy model wyprodukowany w kraju. A tym bardziej kolejna jego, już 3-generacja. Karabinek PAC15 Gen 3 powstaje w Wielkopolsce pod marką Suveren Small Arms Poland. Marka powstała po połączeniu marek AK from Radom (istniejącej w Polsce od 2016 roku) oraz AR from Radom (od 2018 roku) w 2019 roku, przez właściciela marek, spółkę PA-KO. PW PA-KO Spółka z o.o. istnieje znacznie dłużej, gdyż początki jej działalności sięgają roku 1994. Firma od początku związana jest z branżą zbrojeniową.

Nazwa PAC to akronim od słów: Pioneer Arms Corp, będącej linią produkcyjną zakupioną na potrzeby produkcji karabinów AK i utworzenia marki AK from Radom. Firma bardzo szybko dostrzegła zainteresowanie rynku klonami AK47, oraz rosnącą w naszym kraju popularnością platformy AR. Modele karabinków AR-15 nazywane PAC15 w pierwszej generacji były oparte o specyfikację MIL-SPEC i segmentowały się w grupie budżetowej. Firma jednak rozwijała swoje produkty, czego świetnym przykładem jest mocno zmodernizowana generacja 3.

Karabin PAC15 Gen III, lufa 12,6

Zanim wzięliśmy broń do ręki, w oczy rzucają się dwie rzeczy. Świetnie dobrana kolba, nadająca karabinkom własnego, niepowtarzalnego stylu, choć kojarząca się w pewnym stopniu z karabinkami POF. I są to wyłącznie pozytywne skojarzenia, w końcu marka POF to już całkiem wysoka półka. Drugie co rzuca się w oczy, to doskonałe pokrycie broni, niezależnie od wersji kolorystycznej. Zerkamy szybko w specyfikację... oczywiście to powłoka Cerakote ® Standard w najlepszych rozwiązaniach. Zdobi broń, a co dużo ważniejsze - zapewnia najlepsze właściwości ochronne wśród wszystkich typów powłok.

Od razu widać, że producent celuje co najmniej w porządną średnią półkę. I bardzo dobrze. Bierzemy zatem broń do ręki. Doskonałe wyważenie to cecha wszystkich karabinków AR-15. Nie inaczej jest też w PAC15 Gen 3. Broń świetnie leży w rękach, a prawidłowy skład jest szybki i naturalny. Dwustronny selektor ognia (zwany też bezpiecznikiem), znany już z 2-generacji oraz obustronna dźwignia przeładowania wespół z ergonomicznym, gumowanym chwytem bardzo nam się podobają. W 3-generacji dźwignia przeładowania jest wentylowana, aby zapobiec przedostawaniu się gazów na twarz strzelca.

Karabin PAC15 Gen III, lufa 12,6

 

Wynika to z kolejnej modyfikacji - dostosowania broni do korzystania z modulatorów dźwięku. Mamy więc na pokładzie regulowany blok gazowy, pozwalający na właściwe dopasowanie ilości gazów z lub bez modulatora, oraz wspomnianą już wcześniej wentylowaną dźwignię przeładowania. Spust jest ten sam co w 2-generacji, gdzie otrzymał już znaczące poprawki zwiększające kulturę jego pracy. Jest dobry, a jak wiadomo lepsze wrogiem dobrego, więc decyzja o jego pozostawieniu w 3-generacji bez zmian to rozsądne rozwiązanie.

W 3-generacji do wyboru mamy dwa profile lufy. Najczęściej spotykany profil średni (18mm) zapewniający kompromis pomiędzy osiągami a wagą, i ciężki (23 mm średnicy), o większej pojemności cieplnej, zapewniający utrzymanie najwyższego skupienia dla większej ilości strzałów, ale też wyraźnie zwiększający ciężar broni. Wiecie co - to kolejna rzecz, która bardzo nam się podoba. Kupujący ma wybór - czy woli lżejszy standard (dodajmy: bardzo dobry, wybrany np. przez US Army), czy chce iść w broń bardziej precyzyjną, określaną jako DMR (designated marksman rifle).

Podsumowując: PAC15 Gen 3 to bardzo dobra ewolucja karabinka. Otrzymujemy solidny, świetnie wykonany karabin, z różnymi opcjami długości luf i dwoma profilami do wyboru, z bardzo dobrze dodanym osprzętem - kolba, chwyt, selektor, dźwignia przeładowania, składane przyrządy celownicze, end-plate (płytka końcowa) z mocowaniem zawieszenia -  i z doskonałą powłoką Cerakote. W tej cenie to naprawdę sporo.

 

Specyfikacja:

- Kaliber: 223Rem / 5.56 x 45 mm

- Działanie: broń samopowtarzalna, Direct Impingement

- Długość: 76 cm

- Lufa: 12.6”, przeciągana

- Profil lufy: średni 18mm

- System gazowy: średni (mid length), regulowany

- Urządzenie wylotowe: standardowy tłumik płomienia (birdcage)

- Kolba: regulowana, 6 pozycji

- Chwyt: polimerowy

- Łoże: aluminium, system M-LOK

- W komplecie: 1 x składane przyrządy celownicze

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ karabinu: Samopowtarzalne, Sportowe
Typ: AR15 DI
Przyrządy mechaniczne: Regulowane i składane
Szyna pod optykę: Szyna 0 MOA
Regulowany spust: Nie
Gwint zewn.na końcu lufy: Tak
Osada: Aluminium
Kolba: Rozsuwana
Magazynek: Wymienny AR15
Długość lufy: Pow.12 do 14.5 cala
Przeznaczenie: Dynamika, Rekreacja
Kaliber broni: 223Rem