Karabin McMillan MCM-TAC FDE lufa 27" kal. 338LM

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Kod: MCM-TAC338LAP-ODG
  • Dostępność: Dostępny (dostępność faktyczna)

  • Historia ceny
  • szt.
  • 45 000,00 zł

McMillan TAC 338 Tactical Rifle w kalibrze .338 Lapua Magnum

Firma McMillan oferuje karabiny myśliwskie, długodystansowe, taktyczne i wyczynowe, zarówno całe zestawy jak i poszczególne komponenty, jak np. wysokiej jakości osady. Części wykonywane przez McMillan używane są do budowy innych, nie mniej znanych karabinów, jak np. kanadyjski C15 LSRW (Long Range Sniper Weapon), z którego padł rekordowy celny strzał w dolinie Shah-i-Kot w Afganistanie na odległość 2430 m.

Ale zdecydowanie najbardziej znaną jednostką z szerokiej oferty firmy jest McMillan Tac-338 w kalibrze .338 Lapua Magnum. Ze względu na specyfikę ostatnich działań wojennych, dla snajperów pojawiły się dwa nowe pola walki: teren miejski oraz otwarty i suchy teren pustynny, na którym strzały z odległości ponad 1000m są obecnie powszechne. Kaliber 338 Lapua Magnum to wymóg dla współczesnego karabinu snajperskiego dalekiego zasięgu. Tym bardziej, że ten pocisk stabilizuje się po 200-300 m.

McMillan Tac-338 na 27 calową lufę z konturem określanym przez producenta jako średnio-ciężki. Zamek i system McMillana (nazywany G30) jest zbliżony do Remingtona 700 (na tyle, że można używać w obu tego samego zespołu spustu). Bardzo istotną cechą systemu G30 jest możliwość demontażu zamka bez użycia narzędzi, co nie jest często potrzebne, niemniej jednak zanieczyszczenia czasem dostają się do środka i wymagane jest ich usunięcie.

Osada, którą McMillan umieszcza w swoim TAC-338, to jego własny model A-5. A-5 ma wiele cech, które czynią go idealnym wyborem dla .338 Lapua Magnum. Regulowana długość (poprzez dystanse) i regulowana podpórka policzkowa (baka) są wręcz niezbędne dla każdego karabinu używanego do strzelania z dużej odległości. Do tego bardzo ergonomiczny forend osady pozwala na oddanie strzału wygodnie „z ręki” w sytuacji awaryjnej. McMillan oferuje osady A5 w wielu kolorach i równie wielu odmianach kamuflażu.

McMillan Tac-338 był ulubionym karabinem Chrisa Kyle’a - najlepszego snajpera w historii współczesnych wojen. Kyle służył w wojsku amerykańskim (US Navy SEALs) w latach 1999-2009 m.in. na 4 misjach w Iraku. Po drugiej bitwie o Faludżę, podczas której zastrzelił 40 rebeliantów zyskał przydomek „Legenda”. Jego najbardziej spektakularnym strzałem było trafienie w Iraku bojownika z odległości 1920m, tym właśnie karabinem. W Iraku współdziałał m.in. z polskim GROMem.

Historię Chrisa Kyle’a kapitalnie przedstawił w filmie „Sniper” (tytuł polski: „Amerykański Snajper”, 2014 r.) Clint Eastwood. Strzałem w dziesiątkę było obsadzenie przez Eastwooda Bradleya Coopera jako Chrisa Kyle’a. Cooper zagrał rolę brawurowo. Oczywiście wraz z McMillian Tac-338 ;-)

McMillan Tac-338 to broń ekstremalnie wytrzymała, niezawodna i celna. Wpływ na to ma dobór najlepszych podzespołów, precyzyjnej lufy, zespołu zamka G30, regulowanej kolby z gniazdami QD, szyny ze skosem 20 MOA oraz wypinanego magazynka firmy Accuracy International. Perfekcyjny w każdym calu. Karabin Legenda.

 

Specyfikacja:

- model: McMillan TAC-338

- kaliber: 338 Lapua Magnum

- magazynek: na 5 naboi

- kolba: McMillan TAC-338

- zintegrowana, regulowana baka policzkowa

- 6 punktów montażu zawieszenia QD

- regulowana stopka kolby

- lufa: match-grade, medium-heavy

- długość lufy 27"

- skok gwintu: 1:9.35"

- spust regulowany, ustawiony na 2,5 lbs.

- waga karabinu: 5,9kg

- w komplecie 2 magazynki oraz walizka

 

REZERWACJA BRONI: w sklepie luska.pl broń można zarezerwować poprzez stronę, składając zamówienie z odbiorem osobistym w siedzibie sklepu. Więcej informacji w linku. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

Broń, amunicja, prochy strzelnicze oraz spłonki to towary koncesjonowane nie podlegające sprzedaży online, tym samym nie ma możliwości wysyłki tychże towarów. Sprzedaż towarów koncesjonowanych możliwa jest tylko w siedzibie sklepu za okazaniem stosownych dokumentów.

Zamówienia złożone w sklepie online na towary koncesjonowane muszą być odebrane w sklepie stacjonarnym, w przeciwnym wypadku zamówienia takie zostaną anulowane.


Typ karabinu: Repetirey, Sportowe
Kaliber broni: 338 Lapua Magnum